Baterie w życiu Przedszkolaków

Baterie w życiu Przedszkolaków

W ramach projektu edukacyjnego „Baterie mała rzecz – duże zagrożenie” gościliśmy w Przedszkolu Samorządowym nr 35 w Kielcach. Na spotkaniu z Przedszkolakami udało się nam przekazać trochę wiedzy o bateriach, ich właściwej zbiórce i recyklingowi.

CCR Polska

W piątek 24 stycznia odwiedziliśmy Przedszkole na osiedlu Uroczysko w Kielcach. W dużej grupie Tulipanów rozmawialiśmy o bateriach. Dzieci potrafiły trafnie wskazać urządzenia, do których używają baterii. Każdy z nich potrafił wymienić co najmniej kilka. Wśród przykładów trafiały się także bardzo ważne urządzenia, takie jak pompy insulinowe.

Zbiórka selektywna baterii

Naszym głównym celem było promowanie idei selektywnej zbiórki baterii, tak by zużyte nie trafiły do odpadów komunalnych. Wskazaliśmy dzieciom, że na każdej baterii znajduje się znak przekreślonego kosza. Wspólnie staraliśmy się wskazać miejsca, gdzie bezpiecznie można oddać zużyte baterie. Dzieci dowiedziały się jak wyglądają pojemniki na zbiórkę baterii i w jakich miejscach mogą je znaleźć.

Chcieliśmy zasygnalizować dzieciom, że baterie po zużyciu mogą być niebezpieczne, dla nich jak i dla środowiska. Opisaliśmy co może się wydarzyć, kiedy bateria trafi na wysypisko śmieci i jak substancje w niej zawarte, mogą nam zagrażać.

Wspólna zabawa

Na koniec naszych zajęć wspólnie tworzyliśmy plakaty o zbiórce baterii. Dzieci chętnie rysowały jak wyrzucają je, do odpowiedniego pojemnika w towarzystwie rodziców i dziadków. W nagrodę za zaangażowanie dzieci dostały słodki i zdrowy poczęstunek oraz komplety kredek.

Jesteśmy dumni z młodego pokolenia – z ich wiedzy i chęci współpracy. Mamy nadzieje, że z wiekiem nie stracą chęci do dbania o środowisko.

Materiał zrealizowany w ramach projektu „Baterie mała rzecz – duże zagrożenie” razem z CCR Polska Sp. z o.o. i Fundacją Odzyskaj Środowisko.