Charytatywna zbiórka elektrycznych śmieci i tekstyliów w Kielcach

Charytatywna zbiórka elektrycznych śmieci i tekstyliów w Kielcach

W Szkole Podstawowej nr 9 im. Adolfa Dygasińskiego w Kielcach odbędzie się charytatywna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz tekstyliów. Akcja rozpocznie się 4 marca i potrwa do 8 marca. Zbiórka zorganizowana jest w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

Elektryczne śmieci mają moc

Na terenie placówki stanie specjalnie przygotowany kontener, do którego przez cztery dni będzie można przynosić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Kielczanie, mogą oddawać małogabarytowe elektroodpady np. miksery, radia, suszarki, sprzęt na prąd, baterie czy telefony komórkowe. Zbierane będą też wielkogabarytowe zużyte sprzęty takie jak: lodówki, pralki czy telewizory. Oddając elektroodpady do recyklingu zamykamy obieg pomagając środowisku naturalnemu.

„Szacuje się, że w naszych domach i mieszkaniach wciąż zalega 20 milionów sztuk elektrycznych śmieci, które powinny trafić do recyklingu. W profesjonalnych zakładach przetwarzania odzyskuje się z nich tworzywa sztuczne, metale żelazne i nieżelazne oraz metale szlachetne. Warto pamiętać, że elektryczne śmieci, które przetrzymujemy w naszych domach, zawierają wiele substancji niebezpiecznych. W trosce o siebie i swoich najbliższych zachęcam do zrobienia porządków. Warto także dodać, że za każdą tonę elektroodpadów, szkoła dostanie środki finansowe”

– podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Oprócz elektrycznych śmieci zbiórka obejmuje także tekstylia. Chodzi go klasyczne tekstylia, które powinny być suche, czyste bez śladów zanieczyszczeń zewnętrznych. Można przynosić także firany, obrusy, pościel, obuwie jak również zabawki. Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu rzeczy, najlepiej by były one szczelnie zapakowane w karton.

Zbiórki charytatywne organizowane są przez Fundację Odzyskaj Środowisko we współpracy z profesjonalnymi zakładami przetwarzania MB Recycling i Maya Victory. O szczegółach zbiórek można przeczytać tutaj:

https://odzyskajsrodowisko.pl/zbiorki-charytatywne