Co ma wspólnego pszczeli taniec i pralka, czyli EKO-Piknik w Krotoszynie

Co ma wspólnego pszczeli taniec i pralka, czyli EKO-Piknik w Krotoszynie

Pszczoły rozmawiają ze sobą. Komunikują się za pomocą… tańca. Okazuje się też, że mogą mieszkać w pralce, w locie używają nawigacji, a w ulach mają klimatyzację. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej ciekawostek o tych niezwykłych zwierzętach koniecznie przyjdźcie w sobotę 26 sierpnia na krotoszyńskie Błonia. W programie także warsztaty tworzenia biżuterii z recyklingu oraz atrakcje dla najmłodszych. Całe wydarzenie odbędzie się w ramach KROTOFESTu w godzinach 14.00-18.00 przy namiocie Związku Miedzygminnego „Eko Siódemka”.

Co łączy pszczoły i pralkę?

Choć to jeszcze wakacje, podczas sobotniego pikniku będzie okazja, by nauczyć się wielu ciekawych rzeczy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Dorośli i mali mieszkańcy Krotoszyna dowiedzą się m.in. jak wygląda pszczeli taniec, a także przekonają się, że zużyta pralka może być mieszkaniem dla pszczół.

„Szlak pasiek z recyklingu to pomysł Fundacji Odzyskaj Środowisko na niestandardową edukację ekologiczną. Stawiając unikatowe ule w mieście pokazujemy praktyczny wymiar recyklingu, a dodatkowo pomagamy pszczołom”

– mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko

Na najmłodszych ekologów, którzy wezmą udział w EkoPikniku będą czekały „Opowiastki z ula”, wata cukrowa, banki mydlane i wiele innych atrakcji. Dla chętnych – możliwość przymierzenia i sfotografowania się w stroju pszczelarza.

Elektryczne śmieci? Ładne rzeczy

Uczestnicy będą mogli nauczyć się również tworzenia efektownej biżuterii z wykorzystaniem części ze zużytego sprzętu AGD. To doskonały przykład kreatywnej ochrony środowiska i potwierdzenie tego, że warto dbać o prawidłową segregację elektroodpadów. Z profesjonalnie przetworzonych elementów elektrośmieci, które trafiły do PSZOK-ów lub zostały wrzucone do czerwonych pojemników na małe elektrośmieci, powstaną kolczyki, wisiorki, breloki do kluczy i inne piękne przedmioty w nurcie trash-art.

To wszystko już w sobotę podczas EKO-Pikniku w Krotoszynie. Nie może was tam zabraknąć.