Częstochowski Eko Piknik

Częstochowski Eko Piknik

Eko-Milionerzy, degustacja częstochowskiego miodu, ekologiczny turniej szachowy, warsztaty sztuki ze śmieci oraz eksperymenty chemiczne to tylko niewielka zapowiedź atrakcji w ramach zbliżającego się miejskiego Eko Pikniku. 14 września w Centrum Usług Komunalnych przy ul. Wolności 30 w Częstochowie wspólnie odkryjemy tajemnice świata ekologii. Eko Piknik rozpocznie się o godzinie 10.00 i  potrwa do 15.00.

Ekologia inaczej niż zwykle!

Wrzesień, to czas powrotu do szkół, ale również okres rozpoczynającej się jesieni. Piknik ma wprowadzić młodych częstochowian w radosny, jesienny klimat połączony z troską o środowisko.

„Dbanie o planetę wcale nie jest trudne! Chcemy pokazać mieszkańcom Częstochowy jak być eko każdego dnia. Poprzez świetną zabawę pokazujemy praktyczny wymiar recyklingu.” – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko

Na uczniów czeka wiele niespodzianek. Uczestnicy pikniku będą mogli odpowiedzieć na zagadki dotyczące pszczół oraz posłuchać ciekawostek z ula, który został wykonany z… bębna od pralki.

„Ule z recyklingu znajdują się również w Częstochowie, przy ulicy Anyżkowej 2. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć ich z bliska, będzie można poznać ich obudowę oraz spróbować swoich sił w pszczelim konkursie. Nie zabraknie degustacji miodowych słodkości, pyłku pszczelego oraz innych przysmaków z ula” – dodaje Kinga Rodkiewicz.

Pytanie za milion? Elektryczne śmieci na planszy

Podczas wydarzenia dzieci i młodzież sprawdzą swoją wiedzę w quizie Eko-Milionerzy, a zdolności logicznego myślenia w  rozgrywkach szachowych. Zmagania pionami to szansa, aby przetestować swoje umiejętności, sprawdzić szybkość reagowania, ale także zobaczyć figury szachowe wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci.

„Ekologiczny Piknik dla częstochowian to oprócz udanej zabawy, przypomnienie o potrzebie selektywnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii. Na terenie naszego miasta, mieszkańcy mają do dyspozycji 33 czerwone pojemniki na elektryczne śmieci, ale mogą również korzystać z bezpłatnych odbiorów za pomocą formularza oraz infolinii. Oddając elektrośmieci do recyklingu, dajemy im drugie życie, nawet tak niezwykłe jak ul. Do zobaczenia zatem na częstochowskim Eko Pikniku. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Emilia Kulig z Centrum Usług Komunalnych.

Częstochowski Eko Piknik jest organizowany przez Urząd Miasta Częstochowy, Centrum Usług Komunalnych, Fundację Odzyskaj Środowisko, oraz organizację AURAEKO w ramach projektu Elektryczne Śmieci.