CZYSTE POWIETRZE – WARSZTATY EDUKACYJNE W NOWEJ ODSŁONIE

CZYSTE POWIETRZE – WARSZTATY EDUKACYJNE W NOWEJ ODSŁONIE

Edukacja ekologiczna może być interesującą przygodą! Uczniowie z otwockich szkół wezmą udział w zajęciach na temat czystego powietrza. Eksperymenty, zabawy ekologiczne i konkursy pod hasłem #dobryklimat pokażą uczniom jak w praktyce zadbać o czyste powietrze. Zajęcia eko odbędą się 31 marca i organizowane są wspólnie przez Miasto Otwock, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO.

Smok Smog i czyste powietrze

„Przygotowaliśmy warsztaty dla różnych grup wiekowych tak, by pokazać, że lekcje poświęcone tematyce eko mogą być ciekawe. Z najmłodszymi wyruszymy w podróż ze smokiem, uczniowie klas 0-4 wsiądą do kapsuły czasu i odwiedzą przyszłość, z kolei najstarsze klasy zmierzą się z wyzwaniem stworzenia zasad dobrego klimatu w mieście” – tłumaczy Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko. „Nie zabraknie oczywiście konkursów i dobrej zabawy” – dodaje.

Weź głęboki oddech

Chociaż powszechnie wiadomo, że bez powietrza nie da się żyć,  to w wielu miastach poziom zanieczyszczenia powietrza jest bardzo duży. Smog, pleśń, alergeny, bakterie negatywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Gdy otacza nas czyste powietrze, sami jesteśmy zdrowi. Ekologiczne zajęcia pokażą w jaki sposób być eko na co dzień i wspólnie działać na rzecz czystego środowiska. Ważna jest segregacja śmieci, ze szczególnym naciskiem na elektryczne śmieci, korzystanie z odnawialnych źródeł energii, poruszanie się środkami komunikacji miejskiej. Istnieje bardzo dużo prostych rozwiązań, które mogą wyraźnie poprawić jakość powietrza.

Informacje na temat ekologii, recyklingu i czystego powietrza można znaleźć na stronie Szkolnego Centrum Recyklingu.