Drzewko za surowce wtórne – warto być eko w Lubinie

Drzewko za surowce wtórne – warto być eko w Lubinie

Zrób wiosenne porządki i oddaj zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do profesjonalnego recyklingu! Nie tylko pomożesz w ten sposób chronić środowisko – w zamian otrzymasz też drzewko, które posadzone sprawi, że Twoje otoczenie stanie się ładniejsze i jeszcze bardziej „eko”. Akcja „Drzewko za surowce wtórne” już 11 kwietnia w Lubinie.

Warto być ekologicznym

Dzisiaj nikogo już chyba nie trzeba przekonywać, że recykling to same korzyści dla środowiska. Już w najbliższy czwartek mieszkańcy Lubina przekonają się, że  recykling to także korzyść dla każdego z nas. Podczas zbiórki organizowanej przez Fundację Odzyskaj Środowisko we współpracy z MB Recycling i Maya Victory będzie można bezpłatnie oddać do recyklingu zepsute lub niepotrzebne już urządzenia elektryczne i elektroniczne. Każdy, kto weźmie udział w akcji otrzyma w nagrodę sadzonkę drzewka.

,,Dzięki temu, że przekażemy elektryczne śmieci do recyklingu, chronimy środowisko naturalne. W profesjonalnych zakładach przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odzyskujemy z nich m.in. metale żelazne, metale nieżelazne, tworzywa sztuczne oraz szkło. Zawracając na rynek surowce zamykamy obiegi i tworzymy gospodarkę cyrkularną. Zachęcam wszystkich mieszkańców Lubina do zrobienia porządków i włączenia się w akcję”

– mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Pralki, suszarki, a nawet baterie

Do kontenera, który będzie czekał przy salonie V–Motors przy ul. Legnickiej 69a od 12:00 do 16:00 można oddać m.in. pralki, lodówki, telewizory, kuchenki mikrofalowe i inny niepotrzebny już sprzęt AGD, jak również drobne sprzęty elektryczne, np. żelazka, tostery, czajniki elektryczne, miksery, suszarki, golarki, a także elektronikę – stare telefony, laptopy, drukarki, itp. Nie zapomnijmy też o zużytych bateriach!

Akcja „Drzewko za surowce wtórne” odbędzie się 11 kwietnia w godz. 12.00 do 16.00 w Lubinie, przy ul. Legnickiej 69a.