Dzień Ochrony Środowiska w Radomiu

Dzień Ochrony Środowiska w Radomiu

18 maja w Parku Kościuszki i na Placu Corazziego w Radomiu odbędzie się piknik z okazji Dnia Ochrony Środowiska. W programie m.in. zbiórka elektrycznych śmieci i makulatury, ekobazar czy ekologiczne warsztaty. Udział w wydarzeniu, w ramach projektu Elektryczne Śmieci – wezmą przedstawiciele Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz RLG Polska.

Chrońmy Środowisko

Piknik z okazji Dnia Ochrony Środowiska odbędzie się w godzinach od 11.00 do 15.00 na Placu Corazziego przed urzędem miasta i w Parku im. Tadeusza Kościuszki. Podczas wydarzenia zorganizowana zostanie zbiórka elektrycznych śmieci oraz makulatury, szkła i tworzyw sztucznych. Za oddane odpady mieszkańcy otrzymają sadzonki kwiatów ozdobnych i ziół. Odbędzie się także ekobazar, na którym będzie można wymienić zbędne rzeczy używane. Mogą to być m.in. zabawki, książki czy artykuły gospodarstwa domowego.

„Podczas Pikniku będziemy zachęcać mieszkańców Radomia do selektywnego gromadzenie odpadów komunalnych i promować gospodarkę obiegu zamkniętego. To pierwszy krok do świadomego korzystania ze środowiska naturalnego.”

– mówi Agnieszka Korczak Dyrektor Wydziału Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Edukacja ekologiczna w Radomiu

W programie Pikniku znalazły się także spacery z psami ze schroniska, rowerowy tor przeszkód oraz spacer edukacyjny, dzięki któremu mieszkańcy lepiej poznają lokalną faunę i florę. Chętni będą mogli również wziąć udział w pszczelich warsztatach „Od pralki do ula”.

„ Każdy będzie mógł zobaczyć z bliska ul, do którego zbudowania posłużyły bębny ze zużytych pralek, oddanych do profesjonalnych zakładów przetwarzania. Zaprezentujemy także unikatowe szachy z elektrycznych śmieci. Chcemy w ten sposób pokazywać praktyczny wymiar recyklingu i zachęcać do selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci. Mieszkańcy Radomia mają do dyspozycji specjalistyczne czerwone pojemniki na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, ale mogą także korzystać z takich zbiórek jak ta dzisiejsza

– mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko

Podczas obchodów Dnia Ochrony Środowiska czynny będzie także punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste powietrze”. Organizatorem Pikniku jest Prezydent Miasta Radomia.