Edukacja poza schematem

Konkurs dla studentów Politechniki Poznańskiej na mini instalację fotowoltaiczną z materiałów pochodzących z elektrycznych śmieci, recyklingowe kosze na wszystkie frakcje, biblioteki w lodówkach oraz ekologiczna maskotka to nowe działania edukacyjne, które będą wspólnie realizowane przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu oraz Fundację Odzyskaj Środowisko. Debiutuje nowy wymiar edukacji ekologicznej!

Punkty wspólne

„Jako Spółka działająca w branży komunalnej realizujemy szereg działań w zakresie edukacji ekologicznej, m.in. organizujemy wycieczki na teren Zakładu, tworzymy książeczki edukacyjno-informacyjne, organizujemy konkursy o tematyce ekologicznej stworzyliśmy ścieżkę edukacyjną z Eko Muzeum Dzieję się zatem bardzo dużo, a w roku 2022 planujemy jeszcze więcej. Współpraca z Fundacją Odzyskaj Środowisko, która znana jest ze swoich niestandardowych inicjatyw, pozwoli nam szerzej spojrzeć na zagadnienie ochrony środowiska i z pewnością zaskoczyć mieszkańców Poznania” – mówi Michalina Magdziarz, Specjalista ds. Funduszy Unijnych i edukacji ekologicznej w zakładzie Zagsopodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o.  Z kolei Fundacja będzie miała okazję po raz kolejny pokazać praktyczny wymiar recyklingu. „Cieszymy się z tego, że nasze nieoczywiste działania eko zaprezentujemy właśnie w Poznaniu. Już wkrótce na ścieżce edukacyjnej będzie można zobaczyć np. unikatowe kosze na odpady wykonane z recyklingu. Dodatkowo, chcemy szerzyć idę bookcrossingu, ale udoskonaloną o wymiar ochrony środowiska. Nasza biblioteka zostanie wykonana z lodówki pochodzącej z recyklingu. Ale to oczywiście nie wszystko” – podkreśla Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Wszystkie informacje o zaplanowanych działaniach można śledzić na stronie Zakładu Zagospodarowania Odpadów oraz Fundacji Odzyskaj Środowisko.