EKO WKRĘCENI – fundacja Jesteśmy Blisko

EKO WKRĘCENI – fundacja Jesteśmy Blisko

Eko Wkręceni – nowy projekt Fundacji „Jesteśmy Blisko” pod patronatem Fundacji Odzyskaj Środowisko

Każdego roku, światowa gospodarka produkuje dziesiątki milionów ton elektrycznych śmieci. To cena za dynamiczny rozwój i postęp, którego jesteśmy świadkami. Odpady elektroniczne z jednej strony są ogromnym zagrożeniem dla środowiska, jednak odpowiednio przetworzone mogą otrzymać „drugie życie” i zostać efektywnie przetworzone. A co jeśli dodamy do tego mechanizm, dzięki któremu stary sprzęt może „zarabiać” pieniądze na szczytne cele? Na mocy porozumienia zawartego 9 października 2018 r. pomiędzy działającą przy ZPUE Fundacją „Jesteśmy Blisko” a firmą MB Recycling jest to możliwe!

Porozumienie pozwala na szeroką współpracę w zakresie zbiórki elektrycznych śmieci. MB Recycling zadeklarował na rzecz Fundacji Jesteśmy Blisko cykliczne darowizny będące prowizją od obrotu odpadami! Jak to działa? Okazuje się, że stary sprzęt, czy baterie są bezwartościowe tylko na pierwszy rzut oka, a przy odpowiednim zagospodarowaniu mogą przynosić konkretny zysk.

Do tej pory udało nam się przekonać już kilkunastu Kontrahentów ZPUE. Decydując się na usługi firmy recyklingowej naszego Partnera – MB Recycling, wspierają pośrednio naszą Fundację. Im więcej elektrycznych śmieci trafi do tej firmy, tym wyższa kwota zostanie przelana na szczytne cele.

– Analizując schematy różnych działań, mających na celu pozyskiwanie środków na działalność naszej Fundacji postanowiliśmy wdrożyć model biznesowy, który będzie korzystny dla obu stron, zarówno dla Fundacji jak i naszych Darczyńców. Jego istotą będzie skup odpadów elektronicznych poprodukcyjnych od kontrahentów przez firmę MB Recycling, z naszej rekomendacji – wyjaśnił wiceprezes Fundacji „Jesteśmy Blisko” Stanisław Toborek. Jak dodał, zachęca przedsiębiorców do włączenia się w tą prostą akcję, która NIC NIE KOSZTUJE. – Zmieniając firmę odbierającą odpady na MB Recycling wspierasz podopiecznych Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Zainteresowanych współpracą przedsiębiorców prosimy o kontakt Olgą Huć (nr tel. 506 005 575) – koordynatorem biura Fundacji „Jesteśmy Blisko” – zaapelował.

Jak szacuje Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) z każdym rokiem rośnie ilość elektrośmieci. Szacuje się, że co roku na całym świecie blisko 50 mln ton elektrośmieci trafia na wysypiska i nie jest ponownie wykorzystywane. Tymczasem współczesne technologie recyklingu pozwalają na przetworzenie dużej części z nich. Przeciętny Polak, każdego roku wyrzuca około 5 kg zużytego sprzętu elektronicznego. Tymczasem niepozorna, ważąca kilkadziesiąt gram bateria może skazić setki litrów wód gruntowych. Warto o tym pamiętać i oddawać zużyty sprzęt jedynie do specjalnie oznaczonych miejsc!