Oddaj i pomóż- charytatywna zbiórka elektrycznych śmieci i tekstyliów

Oddaj i pomóż- charytatywna zbiórka elektrycznych śmieci i tekstyliów

W Szkole Podstawowej nr 55 w Gdańsku od 26 lutego do 03 marca, odbędzie się charytatywna zbiórka elektrycznych śmieci i tekstyliów. Cel szczytny, środki z zebranych elektroodpadów trafią na rehabilitacje pana Bogusława. Zbiórka zorganizowana jest w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

Dobro wraca, mieszkańcy Gdańska pomagają

W 2014 roku pan Bogusław uległ poważnemu wypadkowi, spadł z dachu dwupiętrowego domu na nawierzchnię betonową. Na skutek rozległych obrażeń zapadł w śpiączkę, a diagnoza zwaliła rodzinę z nóg-krwiak nadtwardówkowy, złamanie sklepienia czaszki oraz rozległy paraliż od pasa w dół. Ze skutkami tragicznych wydarzeń, pan Bogusław zmaga się do dziś. Wrócić do pełni sił pomaga mu rehabilitacja, która jest kosztowna i jest poza zasięgiem finansowym rodziny. W akcję pomocową  mogą włączyć się mieszkańcy Gdańska. Przez tydzień na terenie Szkoły Podstawowej nr 55 stanie kontener do którego będzie można przynosić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Za zebrane elektroodpady, zostaną wypłacone środki na dalsze leczenie pana Bogusława.

Uporządkuj dom, wesprzyj potrzebującego

Gdańszczanie mogą oddawać mało i wielkogabarytowe elektroodpady takie jak: tostery, suszarki, telefony komórkowe, lodówki, telewizory, pralki czy suszarki. 

„Zachęcamy każdego mieszkańca Gdańska i okolic do włączenia się w charytatywną akcję. To od Waszego zaangażowania zależy jak duże wsparcie finansowe trafi w ręce potrzebujących, w tym przypadku pana Bogusława. Warto też pamiętać, że elektryczne śmieci zawierają w sobie niebezpieczne substancje, które zagrażają środowisku naturalnemu, ale mogą zagrozić również naszemu zdrowiu, dlatego ich miejsce jest w profesjonalnych zakładach przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wierzymy, że każda, nawet najmniejsza pomoc, ma sens. Naszą odpowiedzią są zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowane we współpracy z profesjonalnymi firmami przetwarzania”


Kinga Rodkiewicz, Fundacja Odzyskaj Środowisko

Zbiórka również tekstyliów

Do kontenera przynosić można także klasyczne tekstylia, ale również firany, obrusy, obuwie czy zabawki. Ważne, by wszystkie przynoszone rzeczy były suche, bez śladów zewnętrznych. Warto również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu i zapakowaniu rzeczy – najlepiej w karton.

Zbiórki charytatywne organizowane są przez Fundację Odzyskaj Środowisko we współpracy z profesjonalnymi zakładami przetwarzania MB Recycling i Maya Victory. Więcej informacji o zbiórkach można znaleźć tutaj ( https://odzyskajsrodowisko.pl/zbiorki-charytatywne/)