Ekoferie ze Szkolnym Centrum Recyklingu!

Ekoferie ze Szkolnym Centrum Recyklingu!

Co mają ze sobą wspólnego wikingowie i lodówka; żaby z bateriami oraz Terminator z pszczołami?  Po odpowiedzi zapraszamy na platformę edukacyjną Szkolne Centrum Recyklingu, na której właśnie trwają Ekoferie! Fundacja Odzyskaj Środowisko wraz z partnerami zapraszają do świata ekologicznych ciekawostek. Na platformie uczniowie znajdą filmy edukacyjne z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania, bajki, wywiady, artykuły, prezentacje oraz konkurs!

Innowacyjna platforma edukacyjna

Szkolne Centrum Recyklingu to innowacyjna platforma edukacyjna przeznaczona dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. To, co ją wyróżnia spośród innych platform edukacyjnych, to przede wszystkim nowatorskie spojrzenie na zagadnienia odzyskiwania surowców i materiałów. „W jednym miejscu zgromadziliśmy materiały dla nauczycieli, uczniów i pasjonatów. Wszystkie propozycje są tak przemyślane, aby uczyć bawiąc – cóż jest lepszego w miłym spędzaniu czasu i jednoczesnym przyswajaniu wiedzy? – mówi Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko. „Ekoferie to propozycja dla uczniów w każdym wieku: od przedszkolaków po uczniów szkół ponadpodstawowych. Codziennie dodajemy nowe treści – gwarantuję, że z nami nie ma nudy! – dodaje.

Konkurs #Ekoferie

Dodatkową motywacją dla uczniów jest konkurs, w którym do zdobycia są atrakcyjne nagrody. Zadanie polega na umieszczeniu w komentarzu postu na profilu Szkolne Centrum Recyklingu na Facebooku lub na Instagramie zdjęcia, pracy lub filmiku dokumentującego korzystanie z platformy. Może to być zatem malowanka pobrana z sekcji Zagraj, zdjęcie oglądanego filmiku lub bajki. Warunkiem koniecznym jest oznaczenie wpisu hasztagiem #Ekoferie i #szkolnecentrumrecyklingu. Konkurs trwa od 5 do 17 stycznia, a Komisja Konkursowa przyzna aż 10 nagród.