Ekologiczny sukces Białej Podlaskiej – powstanie Elektryczny Las

Ekologiczny sukces Białej Podlaskiej – powstanie Elektryczny Las

14 listopada w samo południe Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk wraz z mieszkańcami miasta oraz przedstawicielami Fundacji Odzyskaj Środowisko i organizacji odzysku AURAEKO wspólnie posadzą 190 drzew. „Elektryczny Las”  w pobliżu ul. Ekologicznej to nagroda dla Miasta za udział w I edycji ogólnopolskiego programu Polska Stolica Recyklingu.

Masa proekologicznych działań

To już kolejna w ostatnim czasie udana inicjatywa na rzecz ochrony środowiska w Białej Podlaskiej. Latem w Małpim Gaju stanęły 3 ule z recyklingu stworzone ze zużytych bębnów od pralek, a teraz miasto otrzymało nagrodę za skuteczny recykling elektroodpadów. Mieszkańcy miasta korzystając z  czerwonych pojemników na małe elektroodpady oraz z odbiorów domowych i z firm przekazali do recyklingu 19 000 kilogramów zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

„Jesteśmy bardzo dumni z nagrody w I edycji Programie Polska Stolica Recyklingu. Cały czas działamy na rzeczy tego, by Biała Podlaska rozwijała się w kierunku smart city, ale także green city. Cieszę się, że nasi mieszkańcy to doceniają i aktywnie włączają się w inicjatywy proekologiczne. Liczę także na naszych mieszkańców w 2. edycji Programu. Stoimy przed szansą zdobycia zaszczytnego tytułu dla Miasta i unikatowej statuetki z recyklingu elektrycznych śmieci.”

Michał Litwiniuk, Prezydent Białej Podlaskiej

DziałajMY razem

Elektryczny Las  będzie przypominać mieszkańcom o potrzebie dbałości o środowisko.

„Bardzo się cieszę, że do 2. Edycji Programu Polska Stolica Recyklingu przystąpił Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej. Zachęcam wszystkich mieszkańców, by pomogli swojej lokalnej szkole w zdobyciu głównej nagrody 50 000 złotych. Wystarcz zrobić jesienne porządki i wysłać za darmo Paczkomatem InPost niepotrzebne już przedmioty: tekstylia, obuwie, elektronikę, książki i artykuły dziecięce wpisując w polu imię i nazwisko kod instytucji. W ten sposób pomagamy sobie porządkując przestrzeń, wybranej instytucji, środowisku naturalnemu, ale także innym. Część przedmiotów przesłanych do Fundacji Odzyskaj Środowisko zostanie przekazana na cele charytatywne.”

Kinga Rodkiewicz, Fundacja Odzyskaj Środowisko

Więcej informacji na temat akcji: https://www.polskastolicarecyklingu.pl/.