Festiwal Aktywnych Sąsiadów w Krotoszynie z edukacją ekologiczną w roli głównej

Festiwal Aktywnych Sąsiadów w Krotoszynie z edukacją ekologiczną w roli głównej

25 maja w Krotoszynie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Aktywnych Sąsiadów, czyli KrotoFest. W programie wydarzenia m.in. zawody strzeleckie, konkursy, loteria fantowa oraz promocja lokalnych stowarzyszeń, organizacji i przedsiębiorstw. Na krotoszyńskim Błoniu nie zabraknie także warsztatów ekologicznych, przygotowanych przez Fundację Odzyskaj Środowisko i AURAEKO.

Ekologiczne atrakcje KrotoFestu

Festiwal Aktywnych Sąsiadów rozpocznie się o godzinie 14.00 na krotoszyńskim Błoniu. Podczas wydarzenia chętni będą mogli wziąć udział w zajęciach ekologicznych. Listę warsztatów otwiera spotkanie z pszczelarzem i możliwość podpatrzenia życia pszczół w ulu. Uczestnicy będą mogli także własnoręcznie wykonać świeczkę z węzy. W programie także degustacja miodów z miejskich pasiek z recyklingu, które dzięki projektowi „Elektryczne śmieci” stanęły m.in. w Kielcach, Bytomiu, Krośnie, Zamościu czy Tychach.

„Głównym celem Fundacji Odzyskaj Środowisko jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna. Dlatego podczas Krotofestu będziemy m.in. prezentować ul zbudowany ze zużytych bębnów do pralek. Te zostały najpierw wyprostowane, a następnie pocięte w charakterystyczne heksagony, którymi obudowaliśmy korpusy. Daszek został pomalowany na czerwono, tak by nawiązać do koloru pojemników na elektryczne śmieci. Unikatowe ule to idealny przykład praktycznego oblicza recyklingu. W czasie zajęć uczestnicy dowiedzą się jak prawidłowo postępować z elektrycznymi śmieciami i dlatego to takie ważne dla nas samych, jak i dla środowiska naturalnego”

– mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko

#smart edukacja

Uczestnicy Festiwalu Aktywnych Sąsiadów będą mogli także wziąć udział w warsztatach tworzenia elektrycznych lasów w szkle. Do budowy mini-ogrodów posłużą m.in. aluminiowe elementy ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, miedziane kable czy radiatory. Całości dopełnią elementy naturalne, takie jak szyszki czy mech. Będzie także element rywalizacji, w postaci ekologicznego turnieju. By zostać EkoMilionerem wystarczy znać odpowiedź na jak najwięcej z 10 pytań, dotyczących m.in. selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci.

Organizatorem Festynu Aktywnych Sąsiadów Krotofest jest Związek Międzygminny Eko Siódemka.