Gra Warta Piłki

Gra Warta Piłki

Zbiórka elektrośmieci

Od poniedziałku 11 kwietnia ruszyła koroniarska zbiórka elektrośmieci pod hasłem Gra Warta Piłki. Przez blisko dwa tygodnie, na stadionie Suzuki Arena będzie można oddać duże zużyte sprzęty jak pralki, lodówki, chłodziarki,  a także małe elektryczne śmieci np. zużyte baterie, tonery, telefony, tablety czy aparaty fotograficzne. Im więcej  elektrycznych śmieci zostanie zebranych, tym więcej sprzętu sportowego otrzyma Akademia Korony.

Piłka w grze

Zbiórka elektrośmieci w Kielcach to potrójna korzyść. „Przyłączając się do akcji pomagamy nie tylko sobie i środowisku naturalnemu, ale także młodym zawodnikom Akademii Korony. Najnowsze dane pokazują, że w naszych domach chomikujemy ponad 20 milionów sztuk elektrośmieci, które z uwagi na zawarte w nich niebezpieczne substancje stanowią zagrożenia dla nas samych i środowiska. W trosce o siebie i swoich najbliższych należy oddać je do czerwonego pojemnika, skorzystać z usługi odbioru z domu czy wziąć udział w zbiórce elektrośmieci. Dzięki temu zużyty sprzęt trafi do profesjonalnych zakładów przetwarzania. Jestem przekonany, że kielczanie wezmą udział w zbiórce elektrycznych śmieci i dzięki temu wesprą młode piłkarskie talenty” – mówi Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

#kielcEKOrona

Pomysł połączenia zbiórki elektroodpadów ze wsparciem zawodników Akademii to także inauguracja kampanii ekologicznej #kielcEKOrona. „Udział w akcjach społecznych jest ważnym elementem funkcjonowania Akademii. Akcja proekologiczna polegająca na zbiórce elektrośmieci daje nam możliwość dbania o naszą planetę i kształtuje świadomość młodych ludzi w zakresie odpowiedzialności i ekologii.  Dodatkowym efektem tej akcji  jest możliwość wsparcia Akademii Korony w sprzęt sportowy, który służyć będzie naszym młodym zawodnikom. Tym bardziej więc cieszymy się, że możemy wziąć w niej udział” – mówi Tomasz Wilman, dyrektor Akademii Korona S.A.

Kampania Gra Warta Piłki organizowana jest wspólnie przez Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling, RLG Relectra Polska we współpracy z Korona Kielce.