GraMY dla Środowiska. Warsztaty eko ze szczypiornistami

GraMY dla Środowiska. Warsztaty eko ze szczypiornistami

W najbliższy piątek, 8 kwietnia, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2  w Stąporkowie staną w szranki z zawodnikami piłki ręcznej Łomża Vive Kielce. Uczestnicy ekologicznych zajęć dowiedzą się co łączy „szczypiorniaka” z ekologią, porzucają do bramki, odwiedzą Czerwony Pojemnik na elektrośmieci i wezmą udział w konkursie. Kto wygra mecz i otrzyma tytuł Zwycięzcy? 

Liczy się zespół

„Może się wydawać, że piłka ręczna i ekologia to dwa zupełnie różne światy, ale to tylko pozory. Wydaje mi się, że jest wiele punktów stycznych. Po pierwsze i najważniejsze, piłka ręczna jest sportem zespołowym, a współpraca poszczególnych zawodników jest gwarantem sukcesu. Podobnie jest w działaniach na rzecz ekologii. Wszyscy powinniśmy działać razem, jak jedna drużyna, tylko wtedy odniesiemy sukces. Po drugie, handball jest uznawany za jeden z najszybszych sportów na świecie, na boisku tempo gry jest błyskawiczne, analogicznie jak zmiany, które obserwujemy w kontekście środowiska naturalnego” – mówi Szymon Sićko, zawodnik nr 9 Łomża Vive Kielce.

Ekologia na pierwszym miejscu

Głównym i podstawowym celem warsztatów ekologicznych jest pokazanie uczniom, że zdobywanie wiedzy o ochronie środowiska może być ciekawą przygodą. „Bardzo się cieszę, że wspólnie z zawodnikami Vive Łomża Kielce promujemy sport i dbałość o środowisko. W czasie naszych zajęć zawsze łączymy teorię z praktyką, dlatego świetnie się składa, że na terenie Gminy Stąporków stanęły czerwone pojemniki na elektrośmieci. Uczniowie mogą od razu wcielić teorię w praktykę” – przekonuje Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Warsztaty ekologiczne organizowane są w ramach projektu Elektryczne Śmieci przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz ERP Polska. Partnerem akcji edukacyjnej jest Łomża Vive Kielce.