GraMY wspólnie dla środowiska! Warsztaty ekologiczne ze szczypiornistami

GraMY wspólnie dla środowiska! Warsztaty ekologiczne ze szczypiornistami

W najbliższy poniedziałek, 7 marca, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39 w Kielcach stoczą wyjątkowy „mecz” z zawodnikami piłki ręcznej Łomża Vive Kielce. Uczestnicy warsztatów eko dowiedzą się co łączy „szczypiorniaka” z ochroną środowiska,  porzucają do specjalnych koszy, poćwiczą kroki w drodze do Czerwonego Pojemnika na elektrośmieci. Kto wygra mecz?

Gra zespołowa

„Może się wydawać, że piłka ręczna i ekologia to dwa zupełnie różne światy, ale to tylko pozory. Wydaje mi się, że jest wiele punktów stycznych. Po pierwsze i najważniejsze, piłka ręczna jest sportem zespołowym, a współpraca poszczególnych zawodników jest gwarantem sukcesu. Podobnie jest w działaniach na rzecz ekologii. Wszyscy powinniśmy działać razem, jak jedna drużyna, tylko wtedy odniesiemy sukces. Po drugie, handball jest uznawany za jeden z najszybszych sportów na świecie, na boisku tempo gry jest błyskawiczne, analogicznie jak zmiany, które obserwujemy w kontekście środowiska naturalnego” – mówi Szymon Sićko, zawodnik nr 9 Łomża Vive Kielce.

#Dawajdawaj

Głównym celem zajęć ekologicznych jest promowanie selektywnej zbiórki odpadów (w tym elektrycznych śmieci). „Chcemy pokazać, że edukacja ekologiczna może być świetną przygodą, a zdobywanie czy utrwalanie wiedzy o segregacji śmieci wcale nie musi być nudne. Będziemy pokazywać, że w trosce o środowisko naturalne gramy jako jedna drużyna. Oczywiście, nie zabraknie zmagań sportowych” – podkreśla Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Warsztaty ekologiczne organizowane są w ramach projektu Elektryczne Śmieci przez Fundację Odzyskaj Środowisko i RLG Polska. Partnerem akcji edukacyjnej jest Łomża Vive Kielce.