Kielczanie zbierają – charytatywna zbiórka elektrycznych śmieci

Kielczanie zbierają – charytatywna zbiórka elektrycznych śmieci

Zalega Ci stary, nieużywany sprzęt elektryczny i elektroniczny? Jesteś z Kielc i nie wiesz co z nim zrobić? Mamy rozwiązanie! 22 kwietnia w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 rozpocznie się charytatywna zbiórka elektroodpadów. Za każdą tonę zebranych elektroodpadów, szkoła otrzyma środki finansowe.

Dbaj o siebie i środowisko

Niektórym może się wydawać, że dbanie o środowisko jest trudne, czasochłonne i kosztowne. Nic bardziej mylnego. Nasze codzienne nawyki, mają wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Oddając stary, nieużywany sprzęt elektryczny i elektroniczny również wpływamy na dobrostan ekosystemu. Okazją do pozbycia się zalegających sprzętów są zbiórki. Jedna z nich odbędzie się w Kielcach w SP Integracyjnej nr 11. Przez cztery dni będzie można przynosić zepsuty sprzęt RTV/AGD, pralkę, lodówkę oraz małe AGD np. radio, mikser czy suszarkę. Oddać można również zalegające w domu stare baterie. Ich odpowiednia utylizacja jest o tyle istotna, że zawierają one w sobie niebezpieczne substancje m.in. rtęć, kadm, mangan, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Wielowymiarowe korzyści

Do elektroodpadów zaliczamy wszystkie zużyte urządzenia zasilane bateriami lub prądem. Pozbywanie się starych i niepotrzebnych sprzętów jest ważne, ponieważ ze zużytej elektroniki można odzyskać cenne surowce i metale takie jak np. złoto, srebro i miedź.

„Zachęcam wszystkich Kielczan i mieszkańców województwa świętokrzyskiego do włączenia się w zbiórkę elektrycznych śmieci. Dzięki temu, że oddamy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny chronimy siebie, swoich najbliższych, ale także środowisko naturalne”

– podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko

Za każdą tonę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przekazanych do recyklingu, Fundacja Odzyskaj Środowisko przekaże szkole środki finansowe. Charytatywna zbiórka zorganizowana jest przez Fundację Odzyskaj Środowisko we współpracy z MB Recycling i SP nr 11 w Kielcach w ramach projektu Elektryczne Śmieci.