Łódzki Eko Piknik

Łódzki Eko Piknik

13 sierpnia na terenie Parku Źródliska odbędzie się Łódzki Eko Piknik. Mieszkańcy będą mieli okazję odkryć w sobie prawdziwych artystów, stoczyć turniej szachowy za pomocą figur z elektrycznych śmieci, wziąć udział w eksperymentach chemicznych, poznać sekrety uli z recyklingu i sprawdzić jak smakuje pszczeli pyłek. Łódzki Eko Piknik potrwa od 11 do 17.

Edukacja ekologiczna w praktyce

W czasie eventu nie zabraknie nietuzinkowych atrakcji.

„Będą warsztaty artystyczne, eksperymenty chemiczne, turniej szachowy, zajęcia o tematyce pszczelarskiej i wiele innych. Uczestnicy pikniku, korzystając z gotowych materiałów: surowców i półproduktów pochodzących z profesjonalnych zakładów przetwarzania MB Recycling, będą budować makiety Łodzi, tworzyć unikatową biżuterię albo swój własny las w szkle” – podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Na miłośników eksperymentowania będzie czekać Laboratorium Młodego Chemika. W czasie warsztatów będzie można zobaczyć czym różni się smog od smoka i poczuć prawdziwą moc baterii. Dodatkowo, zostanie zorganizowana wystawa Beeżuterii oraz pokaz filmów o tematyce ekologicznej. Nie zabraknie również dmuchańców i wielkich baniek mydlanych.

Zabawa w stylu eko

Najważniejszą ideą ekologicznego pikniku jest pokazanie łodzianom jak łatwo jest być eko na co dzień.

„Recykling elektrycznych śmieci może wydawać się nudnym tematem, ale to właśnie naszym zadaniem jest przełamanie tego stereotypu. Pokazujemy przez zabawę, że świat edukacji ekologicznej jest niezwykle barwny i różnorodny. Warto także dodać, że mieszkańcy Łodzi aktywnie włączają się w cykliczne zbiórki elektrycznych śmieci i równie chętnie korzystają z czerwonych pojemników oraz bezpłatnych odbiorów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Łodzianie są eko” – dodaje Paweł Palus, Dyrektor Operacyjny ERP Polska.

Eko Piknik w Łodzi organizowany jest w ramach projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez Miasto Łódź, MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku ERP Polska.