Projektantka Anna Kubisz razem z dziećmi z Busko – Zdroju stworzyła propozycję ubrań i dodatków z elementów elektroodpadów. Drugie życie włączników, słuchawek i klawiszy to awangardowe podejście do recyklingu i nowej mody.

W budynku Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odbyły się warsztaty o recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Początkiem zajęć była lekcja o recyklingu, selektywnej zbiórce odpadów i byciu bardziej eko – którą poprowadził ekspert z Fundacji Odzyskaj Środowisko. Kolejna część zajęć to już tylko kreatywna zabawa i projektowanie. Pod okiem Anny Kubisz dzieci stworzyły autorskie projekty i tak powstała sukienka z włącznikami do pomp ciśnieniowych, kamizelką z klawiszy do keyboardu czy okulary i naszyjniki.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu Europejskiej Platformy Recyklingu, podejmującej działania edukacyjne na rzecz ekologicznej świadomości społeczeństwa. „Moda na recykling” to promocja recyklingu elektroodpadów, z których można powtórnie korzystać i tworzyć z nich kreatywne stylizacje.    

Najciekawsze projekty z Buska, zostaną zaprezentowane w  Wielkim Finale a recyklingowe stylizacje będą prezentować popularne gwiazdy i celebryci podczas pokazu mody we wrześniu 2020 r.  w Warszawie. W ubiegłym roku podczas finału w kreacjach wystąpiły: Barbara Kurdej – Szatan, Katarzyna Skrzynecka, Anna Popek, Mandaryna, Zygmunt Chajzer i inni.