MODA NA RECYKLING W KIELCACH

MODA NA RECYKLING W KIELCACH

„Moda na Recykling” – to wydarzenie edukacyjno-ekologiczne, które towarzyszyło XX edycji Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH w Kielcach.

W dniu 28 lutego 2019 r. w Targach Kielce zrealizowane zostały warsztaty mody recyklingowej. Europejska Platforma Recyklingu, wspólnie z uznaną projektantką mody – Anną Kubisz oraz firmą MB Recycling przeprowadziła zajęcia z projektowania i stylizacji z recyklingu. Uczestniczyli w nich uczniowie kieleckich szkół. Podczas warsztatów edukowaliśmy dzieci w zakresie właściwego postępowania ze zużytymi bateriami oraz zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, artystycznie wykorzystując i dając „drugie życie” elektrycznym śmieciom.

Wielki finał akcji organizowanej przez Europejską Platformę Recyklingu obędzie się we wrześniu br. w Warszawie. Na nim zostaną zaprezentowane modowo-recyklingowe stylizacje przygotowywane razem z dziećmi w sześciu wyróżnionych miastach uczestniczących w projekcie, a całość będzie można obejrzeć w telewizji internetowej ERP.TV.