„Na szczeblach pszczelej kariery” – Edukacja ekologiczna poza schematem

„Na szczeblach pszczelej kariery” – Edukacja ekologiczna poza schematem

O tym jak szybko pszczoły robotnice pną się po drabinach kariery, jakie funkcje pełnią w ulu i co z tym wszystkim wspólnego mają zużyte bębny od pralek dowiedzą się przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 14 w Białej Podlaskiej. W czasie warsztatów edukacyjnych Fundacji Odzyskaj Środowisko dzieci poznają sekrety pszczelej rodziny, ale także dowiedzą się jak prawidłowo postępować z elektrycznymi śmieciami.

Pracowity jak pszczoła

„Pszczoły są słusznie uznawane za synonim pracowitości. Podczas jednego lotu pszczoła zbieraczka odwiedza od 50 do 100 kwiatów, a w czasie swego krótkiego życia jest w stanie wyprodukować miód w ilości 1/12 łyżeczki od herbaty. Warto jednak pamiętać, że zbieranie nektaru i pyłku to nie jedyne zajęcia pszczół”

– mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko

„W czasie zajęć edukacyjnych dla najmłodszych, chcemy pokazać jakie funkcje pełnią pszczoły w ulu: są sprzątaczkami, karmicielkami, strażniczkami, zbieraczkami, woszczarkami, opiekunkami. Wykonują różne zadania, a od ich zaangażowania i determinacji zależy dobrostan całej rodziny”

– dodaje Rodkiewicz

W czasie zajęć Przedszkolaki będą miały okazję zobaczyć z bliska ul z recyklingu elektrycznych śmieci, dowiedzą się jak odróżnić elektroodpady od zwykłych odpadów oraz jak prawidłowo z nimi postępować. Celem zajęć jest pokazania najmłodszym, że warto sumiennie pracować, by osiągnąć zamierzony efekt.

Warsztaty „Na szczeblach pszczelej kariery” są elementem projektu edukacyjnego „Od pralki do ula” realizowanego wspólnie przez Miasto Biała Podlaska, MB Recycling, AURAEKO oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.