Oddaj elektryczne śmieci i tekstylia – pomożesz szkole

Oddaj elektryczne śmieci i tekstylia – pomożesz szkole

W Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu odbędzie się charytatywna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz tekstyliów. Akcja rozpocznie się 19 lutego i potrwa do 2 marca. Zbiórka zorganizowana jest w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

Czas na porządki

Na terenie placówki pojawi się specjalnie przygotowany kontener, do którego będzie można przynosić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Mieszkańcy Zgierza mogą oddawać małogabarytowe elektroodpady np. tostery, suszarki, zabawki elektroniczne czy telefony komórkowe. Duże zużyte sprzęty takie jak: lodówki, pralki, telewizory również biorą udział w zbiórce.

„Szacuje się, że w naszych domach i mieszkaniach wciąż zalega 20 milionów sztuk elektrycznych śmieci, które powinny trafić do recyklingu. W profesjonalnych zakładach przetwarzania odzyskuje się z nich tworzywa sztuczne, metale żelazne i nieżelazne oraz metale szlachetne. Oddając elektroodpady do recyklingu, zamykamy obiegi pomagając środowisku naturalnemu. Warto pamiętać, że elektryczne śmieci, które przetrzymujemy w naszych domach, zawierają wiele substancji niebezpiecznych. W trosce o siebie i swoich najbliższych zachęcam do zrobienia porządków”

– mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Oddaj

 Oprócz elektrycznych śmieci zbiórka obejmuje także tekstylia, które powinny być suche, czyste bez śladów zanieczyszczeń zewnętrznych. Zaliczamy do nich klasyczne tekstylia, ale także firany, obrusy, pościel, obuwie czy zabawki. Warto pamiętać o ich właściwym zabezpieczeniu, np. za pomocą kartonów.Za każdą tonę Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego  oraz tekstyliów przekazanych do recyklingu, wpłacone zostaną środki dla Szkoły Podstawowej.

Zbiórki charytatywne organizowane są przez Fundację Odzyskaj Środowisko we współpracy z profesjonalnymi zakładami przetwarzania MB Recycling i Maya Victory.