ODDAJ Elektryczne Śmieci – Zasiej łąkę

ODDAJ Elektryczne Śmieci – Zasiej łąkę

28  maja, w godzinach od 12 do 18, podczas eko pikniku w Parku Kościuszki w Radomiu odbędzie się wielka zbiórka elektrycznych śmieci. Mieszkańcy będą mogli szybko, łatwo i w bezpieczny dla środowiska sposób, oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Za każdy elektryczny odpad, radomianie dostaną nasiona roślin miododajnych.

Łąka kwietna za  elektrośmieci

Celem akcji jest pokazanie społeczności lokalnej, że elektrośmieci należy pozbywać się w sposób bezpieczny dla środowiska. Stare pralki, lodówki, ale także drukarki, tonery, baterie to odpady niebezpieczne, których nie wolno wyrzucać do ogólnodostępnych altan śmietnikowych. Warto zrobić porządki w naszych domach i w mieszkaniach i oddać elektryczne śmieci podczas zbiórki. Wszyscy, którzy dołączą się do akcji otrzymają w zamian za zużyty sprzęt nasiona łąki kwietnej. Mam nadzieję, że w zbiórkę elektrośmieci zaangażują się wszyscy radomianie” – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Recykling w praktyce

Wszystkie elektryczne śmieci, zarówno te zebrane w ramach zbiórki, jak i te z czerwonych pojemników rozstawionych w mieście, a także z odbiorów domowych trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania MB Recycling.

„Oddając zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do recyklingu, dajemy rzeczom szansę na drugie życie. Z elektrycznych śmieci odzyskuje się wiele cennych materiałów i surowców, w tym tworzywa sztuczne, metale żelazne, metale nieżelazne oraz metale szlachetne. Podczas wydarzenia w Radomiu, nasza Fundacja zaprasza mieszkańców miasta na warsztaty ekologiczne. Zarówno dzieci, jak i dorośli  będą mieli możliwość odkrycia nieznanej odsłony recyklingu. Ponadto na stoisku zobaczymy  ule i szachy z recyklingu elektrycznych śmieci  oraz wyjątkowe dzieła sztuki w nurcie trash-art.” – mówi Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Zbiórka elektrośmieci organizowana jest wspólnie przez miasto Radom, Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling, organizację odzysku RLG Polska.