OLKUSKI EKO PIKNIK. WAKACJE Z NATURĄ!

OLKUSKI EKO PIKNIK. WAKACJE Z NATURĄ!

25 czerwca na terenie Silver Parku odbędzie się ekologiczny piknik miejski „Wakacje z naturą!”. Na uczestników czekają liczne atrakcje związane z ekologią i recyklingiem m.in., warsztaty ze sztuki ze śmieci, turniej Eko-Milionerzy, kącik eko-melomana, ul z recyklingu, strefa zabawy i wiele innych. Olkuski Eko Piknik rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 16.00.

Ekologia inaczej niż zwykle!

Piknik ma wprowadzić mieszkańców Olkusza w radosny klimat wakacji, połączony z troską o środowisko.

„Zapraszam całą społeczność do dobrej zabawy, której motywem przewodnim stanie się ekologia. Urząd Miasta i Gminy, wspólnie z Fundacją Odzyskaj Środowisko i organizacją odzysku AURAEKO oraz z Partnerami: Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu, pokażą, jak łatwo jest być eko, również w okresie wakacji letnich” – mówi Burmistrz Olkusza, Roman Piaśnik.

Opowiastki z ula i eko zagadki

Na mieszkańców Olkusza czeka wiele niespodzianek. Uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać co słychać w ulu, który został wykonany z… elektrycznych śmieci.

„W dowód wdzięczności za zaangażowanie w selektywną zbiórkę zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych do czerwonych pojemników, stawiamy pasieki zbudowane z bębnów od pralek” – mówi Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

W kąciku eko-melomana na mieszkańców czekają filmy i bajki o tematyce ekologicznej, zaś podczas warsztatów sztuki ze śmieci, będą oni mogli wykonać szklane ogrody z surowców wtórnych zawartych w elektroodpadach.

„Całość działań ma skłonić do refleksji nad koniecznością pozbywania się elektrycznych śmieci we właściwych miejscach. Jeżeli oddajmy elektroodpady do czerwonych pojemników lub oddajemy podczas zbiórek, możemy odzyskać blisko 90% surowców w nich zawartych. Serdecznie zapraszamy wszystkich olkuszan na Wielką Zbiórkę Elektrycznych Śmieci, która odbędzie się już 27 czerwca na parkingu przed Parkiem Czarna Góra. Tego dnia – od 12 do 17 – wymienimy elektrośmieci na nasiona łąk kwietnych” – dodaje Karolina Kędzierska.

Olkuski Eko Piknik jest organizowany wspólnie przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Fundację Odzyskaj Środowisko, organizację odzysku AURAEKO oraz MB Recycling w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Stanowi on również element projektu ogólnopolskiego Elektryczne Śmieci, w którym Olkusz działa już od ponad roku.

Jak być eko – również w wakacje? Ekologia, recykling, elektrośmieci mogą być fascynujące! Zapraszamy na Olkuski Eko Piknik