Przynieś elektryczne śmieci, pomóż Klubowi Kibiców Niepełnosprawnych

Przynieś elektryczne śmieci, pomóż Klubowi Kibiców Niepełnosprawnych

Połączenie sportowych emocji i troski o środowisko naturalne. 25 maja na Arenie Zabrze odbędzie się rodzinny piknik na zakończenie sezonu 2023/2024 PKO BP Ekstraklasy. Podczas wydarzenia zorganizowana zostanie charytatywna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Górnika Zabrze. W akcję zaangażowała się Fundacja Odzyskaj Środowisko.

Oddaj elektroodpady, pomóż innym

25 maja piłkarze Górnika Zabrze zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Transmisja meczu będzie jedną z atrakcji pikniku rodzinnego, który o godz. 14.30 rozpocznie się na stadionie Zabrza, przy ulicy Roosevelta 81. A na tym nie koniec. W programie wydarzenia także konkursy z nagrodami, sklep kibica … i kolejny mecz, tym razem trzecioligowy, piłkarek KKS Górnik Zabrze i KKS Bogdańczowice. Podczas pikniku będzie można również oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Specjalny kontener na elektroodpady stanie przy stadionie Górnika Zabrze 23 maja. Niepotrzebne lub uszkodzone sprzęty mogą przynosić wszyscy, nie tylko kibice klubu. Oddawać można m.in. stare pralki, lodówki, komputery, żelazka, radia oraz urządzenia zasilane bateriami.

„ To idealna okazja by pozbyć się starych, zepsutych lub nieużywanych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Wszystkie elektroodpady trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania MB Recykling i Maya Victory – tam odzyskane zostaną z nich tworzywa sztuczne, metale żelazne i nieżelazne oraz szkło. W ten sposób zamykamy obiegi i chronimy środowisko naturalne. Zachęcam mieszkańców Zabrza do udziału w zbiórce elektrycznych śmieci. Środki finansowe uzyskane za każdą tonę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego trafią do Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Górnika Zabrze”

– mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego potrwa do 27 maja.