Złota Sowa leci do… ReMake Festival rozstrzygnięty!

Złota Sowa leci do… ReMake Festival rozstrzygnięty!

Czas na czerwony dywan! Dolby Theatre w Hollywood zamieniamy na Muzeum Kinematografii, a Oscara na Złotą Sowę. Już 10 grudnia o godz. 14 odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia nagród za najlepszy film w ramach konkursu ReMake Festival poświęconego tematyce recyklingu. Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez miasto Łódź, Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling oraz organizację odzysku ERP Polska w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

Krótki film

W konkursie skierowanym do mieszkańców Łodzi mogły wziąć udział formy filmowe, które w dowolny sposób opowiedzą historię o tym, dlaczego warto być eko. Organizatorzy obsadzili jedynie główną rolę – a miał ją zagrać czerwony pojemnik. „W czerwcu, w ramach projektu Elektryczne Śmieci, na ulicach Łodzi pojawiło się pierwsze 10 charakterystycznych pojemników, dziś jest ich już 66, a docelowo będzie 100. Łodzianie mogą szybko i sprawnie pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ale otrzymywaliśmy wiele pytań o to, co może do nich trafiać, stąd pomysł na niecodzienny konkurs filmowy, który przybliży mieszkańcom Łodzi konieczność selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci” – mówi Aleksandra Becmer z organizacji odzysku ERP Polska.

Narodziny gwiazdy

Jury stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia filmu, który opowiada najciekawszą historię, wzbudza największe emocje i jest zgodny z tematem konkursu. „Wśród nadesłanych prac zaskakują ich różnorodność i zupełnie odmienne patrzenie na temat prawidłowego postępowania z elektrycznymi śmieciami. Wysoki poziom techniczny i merytoryczny filmów nie powinien jednak dziwić, w końcu jesteśmy w Łodzi, niekwestionowanej stolicy polskiego kina. Mieszkańcy Łodzi nas nie zawiedli. Myślę, że mamy przyjemność obserwować narodziny niejednej gwiazdy filmowej” – mówi Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Mistrz

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w postaci iPhona 13 oraz gimbala dji5, ale także niepowtarzalną statuetkę Złotej Sowy, która jest patronką Szkolnego Centrum Recyklingu. Figurka, zaprojektowana i ręcznie wykonana przez Aleksandrę Becmer, jest uosobieniem mądrości i rozsądku. Mistrzowski film zostanie już wkrótce zaprezentowany szerszej publiczności. „Myślę, że festiwal udowodnił nam wszystkim, że recykling i elektryczne śmieci mogą być tematami kinowymi. Wystarczy odrobina wyobraźni, interesujący pomysł na fabułę i można stworzyć wyjątkową propozycję dla miłośników kina” – dodaje Krzysztof Kieszkowski.