Recykling jest ciekawy! Edukacja ekologiczna w nowej odsłonie

Recykling jest ciekawy! Edukacja ekologiczna w nowej odsłonie

Wyjątkowe biblioteki w lodówkach z recyklingu, kosze z bębnów od pralek na wszystkie frakcje, a  także ekologiczny superhero –  Baterman pokazują praktyczny wymiar recyklingu. Nowe działania z zakresu edukacji ekologicznej są realizowane wspólnie przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku RLG Relectra Polska.

Głodny wiedzy? Częstuj się!

Na terenie Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów w Poznaniu można zobaczyć nietypowe lodówki z książkami, które zwracają uwagę swoim rozmiarem, ale także intensywną niebieską barwą. „Jako Spółka działająca w branży komunalnej realizujemy szereg działań w zakresie edukacji ekologicznej. Cieszę się, że możemy pokazać mieszkańcom Poznania zupełnie nową odsłonę recyklingu. Kolorystyka bibliotek nawiązuje do naszego loga i barw miasta. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą chętnie korzystać z tego rozwiązania” – mówi Michalina Magdziarz, Specjalista ds. Funduszy Unijnych i edukacji ekologicznej w zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o.  Biblioteki z recyklingu to podwójna korzyść: promocja czytania i recyklingu.

Baterman w roli głównej

Wydarzenia ekologiczne uświetni nowa maskotka Zakładu Zagospodarowania Odpadów – Baterman z granatową peleryną jak przystało na prawdziwego bohatera. „Baterman będzie wzbudzał pozytywne emocje oraz ciekawość wśród Najmłodszych. Chcemy, by dzieci zadawały pytania, szukały odpowiedzi na ważne dla nich tematy związane z ekologią” – dodaje Michalina Magdziarz. Dodatkowo, będzie można zobaczyć nietypowe kosze na śmieci z bębnów od pralek, które stanowią kolejny element nietypowej edukacji ekologicznej związanej z tematyką elektośmieci.

W ramach wspólnych działań realizowanych przez Zakład Zagospodarowania Odpadów, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz RLG Polska trwa również konkurs dedykowany dla studentów Politechniki Poznańskiej pt. „Zbuduj mikroinstalację OZE z recyklingu”.