Rodzinny EKO Piknik we Wrocławiu

Rodzinny EKO Piknik we Wrocławiu

2 października na terenie wrocławskiego PSZOKu odbył się Rodzinny EKO Piknik, organizowany z okazji 10-lecia spółki Ekosystem. Podczas wydarzenia Fundacja Odzyskaj Środowisko zaprezentowała swoją nieszablonową edukację ekologiczną i pokazała, że selektywna zbiórka odpadów nie musi być nudna!

Ekologia (nie)banalna sprawa

Podczas EKO Pikniku na mieszkańców Wrocławia czekały liczne  atrakcje w duchu zero waste i recyklingu elektrycznych śmieci. Były to między innymi:

  • warsztaty pszczelarskie „Pszczoło i wesoło” połączone z degustacją miodów z miejskich pasiek z recyklingu
  • warsztaty sztuki ze śmieci, podczas których uczestnicy mogli stworzyć swoje własne lasy w szkle
  • pokaz łazików marsjańskich z elektrycznych śmieci
  • warsztaty chemiczne „Smoki i smog”
  • strefa EkoMelomana, czyli pokaz filmów o tematyce ekologicznej
  • Eko-LOGICZNE rozgrywki szachowe

Praktyczny wymiar recyklingu

Uczestnicy EKO Pikniku mieli okazję przekonać się, że recykling ma wymiar praktyczny, a z odzyskanych surowców powstają zarówno piękne jak i użytkowe przedmioty.

Doskonałym przykładem były pokazowe ule wykonane z bębnów od pralek, kunsztowne szachy z zatopionymi w żywicy frakcjami elektrycznych śmieci oraz BeeŻuteria. Dużym zainteresowaniem cieszył się tron z „Gry o tron” wykonany z klawiatur, przy którym można było zrobić sobie zdjęcie.

Czerwony pojemnik w akcji

Wydarzeniu  towarzyszyły rozmowy o ekologii, a także selektywnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dlatego stoisku Fundacji Odzyskaj Środowisko asystował czerwony pojemnik na elektroodpady, do którego wrocławianie mogli wyrzucić zbędne elektryczne śmieci.

Działania zostały podjęcie wspólnie przez Fundację Odzyskaj Środowisko, RLG RELECTRA Polska Organizację Odzysku Sprzętu, MB Recycling, spółką Ekosystem. oraz Urząd Miejski Wrocławia.