„Segregujemy, bo umiemy”– czyli edukacja ekologiczna w Wałbrzychu.

„Segregujemy, bo umiemy”– czyli edukacja ekologiczna w Wałbrzychu.

„Segregujemy, bo umiemy!” – pod takim hasłem przebiegać będzie miejska akcja społeczna, która 12 lipca odbędzie się w Wałbrzychu. Wydarzenie w Parku Miejskim „Rusinowa” rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa do godziny 20.00. Akcja to jeden z elementów projektu Elektryczne Śmieci, realizowanego wspólnie przez miasto, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz Auraeko.

#smart edukacja

Uczestnicy wydarzenia będą mogli m.in. sprawdzić się w quizie Ekomilionerzy, inspirowanym popularnym show telewizyjnym. Podczas turnieju zawodnicy zmierzą się z dziesięcioma pytaniami dotyczącymi ekologii, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci. Chętni zagrają także w Heksabble, czyli grę opartą o zabawę słowami, które także nawiązują do ekologii. Zarówno plansza jak i pionki do gry wykonane zostały z recyklingu elektroodpadów.

„W działaniach Fundacji Odzyskaj Środowisko kierujemy się słowami Alberta Einsteina – Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo wiedza jest ograniczona. Dlatego podczas warsztatów poświęconych elektrycznym śmieciom gramy w gry, tworzymy sztukę w nurcie trash art a nawet tańczymy. Nie chcemy zanudzać wiedzą, ale inspirować. Poprzez smart edukację, pokazujemy, że można być ekologicznie odpowiedzialnym na co dzień.”

– podkreśla Krzysztof Kieszkowski, prezes Fundacji Odzyskaj Środowisko

Podczas akcji na mieszkańców czekać będą także warsztaty tworzenia „Elektrycznych lasów w szkle”. Każdy będzie mógł stworzyć niepowtarzalną kompozycję z elementów pozyskanych z recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wzbogaconą o naturalne dodatki, jak np. chrobotek. W programie wydarzenia znalazły się również EKOsztafeta i inspirowane pszczelim tańcem – zajęcia ruchowe dla najmłodszych.

Ponadto, uczestnicy miejskiej akcji będą mogli dowiedzieć się jak odpowiednio postępować ze Zużytym Sprzętem Elektrycznym i Elektronicznym.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Elektryczne Śmieci, realizowanego wspólnie przez Miasto Wałbrzych, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku Auraeko.