Stargard jest EKO – szkoła zbiera Elektryczne Śmieci

Stargard jest EKO – szkoła zbiera Elektryczne Śmieci

W Szkole Podstawowej nr 11 w Stargardzie trwa charytatywna zbiórka Elektrycznych Śmieci i tekstyliów. Akcja zorganizowana została w ramach projektu Elektryczne Śmieci i potrwa do 20 lutego.

Nie zbieraj, oddaj i pomóż szkole

 Mieszkańcy Stargardu mogą wesprzeć Szkołę Podstawową nr 11 oddając małogabarytowe elektroodpady np. tostery, suszarki, zabawki elektroniczne czy telefony komórkowe. Duże zużyte sprzęty takie jak: lodówki, pralki, telewizory również biorą udział w zbiórce.

„Szacuje się, że w naszych domach i mieszkaniach wciąż zalega 20 milionów sztuk elektrycznych śmieci, które powinny trafić do recyklingu. W profesjonalnych zakładach przetwarzania odzyskuje się z nich tworzywa sztuczne, metale żelazne i nieżelazne oraz metale szlachetne. Oddając elektroodpady do recyklingu, zamykamy obiegi pomagając środowisku naturalnemu. Warto pamiętać, że elektryczne śmieci, które przetrzymujemy w naszych domach, zawierają wiele substancji niebezpiecznych. W trosce o siebie i swoich najbliższych zachęcam do zrobienia porządków”

– mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Tekstylia mile widziane

Oprócz elektrycznych śmieci zbiórka obejmuje także tekstylia, które powinny być suche, czyste bez śladów zanieczyszczeń zewnętrznych. Zaliczamy do nich  ubrania, ale także firany, obrusy, pościel, obuwie czy zabawki. Warto pamiętać o ich właściwym zabezpieczeniu, np. za pomocą kartonów.

Za każdą tonę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego  oraz tekstyliów przekazanych do recyklingu, Fundacja Odzyskaj Środowisko przekaże szkole środki finansowe.

Charytatywna zbiórka zorganizowana jest przez Fundację Odzyskaj Środowisko we współpracy z MB Recycling i Szkołą Podstawową nr 11 w Stargardzie.

O zbiórkach charytatywnych przeczytasz tutaj