Wielka zbiórka elektrośmieci w Siedlcach

Wielka zbiórka elektrośmieci w Siedlcach

Mikrofalówka, czajnik, pralka, baterie, telefon, elektroniczne zabawki, telewizor, miniwieża – to tylko niektóre spośród elektroodpadów, które można szybko, łatwo i w sposób bezpieczny dla środowiska zamienić na sadzonkę drzewa i nasiona łąki kwietnej. Zbiórka odbędzie się 9 września w godzinach 8:00-16:00 przed Szkołą Podstawową nr 10 przy ulicy Mazurskiej 10 w Siedlcach.

Nie chomikuj elektroodpadów

W naszych domach i mieszkaniach wciąż zalegają miliony sztuk elektrośmieci. Stare telefony, ładowarki, aparaty fotograficzne, zabawki elektroniczne… lista sprzętów, które przechowujemy w naszych szufladach i szafach jest bardzo duża. Warto pamiętać, że zabierają nam nie tylko cenną przestrzeń, ale są również niebezpieczne z uwagi na substancje niebezpieczne w nich zawarte jak: kadm, nikiel, ołów, rtęć.

Drzewko, kwiat, raj dla pszczół

„W zamian za zaangażowanie mieszkańców na rzecz selektywnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wręczymy siedlczanom sadzonki drzew oraz nasiona łąk kwietnych, które będą zarówno cieszyły oczy jak i stanowiły doskonały pokarm dla pszczół i innych dzikich zapylaczy” – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.