Wielka zbiórka elektrycznych śmieci w Radomiu

Wielka zbiórka elektrycznych śmieci w Radomiu

2 lipca, w godzinach od 10.00 do 14.00, przy ulicy Toruńskiej 1 (parking przy E.Leclerc) w Radomiu będzie można oddać makulaturę oraz elektrośmieci. W zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, mieszkańcy otrzymają nasiona łąk kwietnych i miododajnej facelii. Szybko, bezproblemowo i całkowicie za darmo przekaż elektroodpady do recyklingu.

Czas na porządki

Stare telewizory, nieużywane telefony, zepsute pralki, uszkodzone elektronarzędzia, niedziałające lodówki, porzucone elektroniczne zabawki… lista elektrośmieci, które przechowujemy w naszych domach i mieszkaniach jest naprawdę długa. To, że zabierają one cenną przestrzeń to tylko jeden i wcale nie najważniejszy powód, by się ich pozbyć.

„Zachęcam wszystkich mieszkańców Radomia do tego, by wzięli udział w darmowej zbiórce elektrośmieci. Przekazując zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do recyklingu chronimy siebie, swoich najbliższych, ale także środowisko naturalne” – mówi Monika Wyciechowska z Reverse Logistics Group Polska.

Do recyklingu czyli gdzie?

Wszystkie elektroodpady trafią do profesjonalnego zakładu przetwarzania MB Recycling, w którym odzyskuje się metale żelazne, metale nieżelazne, szkło i  tworzywa sztuczne.

„Z części odzyskanych surowców, Fundacja Odzyskaj Środowisko buduje ule z recyklingu oraz tworzy dzieła sztuki w nurcie trash art. Nasze wystawy oraz ule można oglądać np. w trakcie eko pikników. Warto nadawać rzeczom drugie życie” – podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

 

Zbiórka organizowana jest w ramach projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez Miasto Radom, RLG Relectra , MB Recycling oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.