WYMIEŃ ELEKTROŚMIECI NA NASIONA ŁĄKI KWIETNEJ

WYMIEŃ ELEKTROŚMIECI NA NASIONA ŁĄKI KWIETNEJ

Zrób wiosenne porządki! Zamień elektrośmieci na nasiona roślin miododajnych! Już 20 maja, w godzinach od 10 do 18, przy Szkole Podstawowej nr 8, odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Akcja odbędzie się w ramach Eko Pikniku organizowanego z okazji Światowego Dnia Pszczół!

Zamość nie chomikuje!

 „Celem akcji jest umożliwienie mieszkańcom szybkiego i sprawnego pozbycia się starych i zalegających gdzieś w mieszkaniach czy w domach elektroodpadów czyli urządzeń zasilanych na prąd, baterie lub akumulatory. W ten sposób trafią one do profesjonalnych zakładów przetwarzania. Według ostatnich badań w naszych domach przetrzymujemy aż 20 milionów sztuk elektroodpadów. Najwyższa pora się ich pozbyć i przekazać je do recyklingu”- mówi Andrzej Wnuk, Prezydent Zamościa. „Dodatkowa korzyść to możliwość wymiany elektrośmieci na nasiona łąk kwietnych. Wspólnie wspierajmy pszczoły i środowisko” – dodaje Prezydent Zamościa.

Wszystkie oddane przez zamościan elektroodpady trafią do recyklingu, dzięki czemu zostaną odzyskane z nich cenne substancje i surowce. Z części z nich powstaną jedyne w swoim rodzaju ule z recyklingu. Można je oglądać także w Zamościu.

Edukacja ekologiczna

W czasie zbiórki elektrycznych śmieci, Fundacja Odzyskaj Środowisko przeprowadzi warsztaty ekologiczne.

„Opowiemy o sekretnym życiu pszczół i pokażemy praktyczny wymiar recyklingu. Odkryjemy elektryczne śmieci jako dzieła sztuki trash-art.” – mówi Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Akcja, realizowana w ramach projektu Elektryczne Śmieci, to efekt współpracy Urzędu Miasta z Fundacją Odzyskaj Środowisko i Organizacją Odzysku AURAEKO. Partnerem jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu.