EkoPiknik w Kostrzynie. Ekologia i zabawa w jednym!

EkoPiknik w Kostrzynie. Ekologia i zabawa w jednym!

Czy chcielibyście sprawdzić, jak będziecie wyglądać w stroju pszczelarza albo zobaczyć wyjątkowy ul z recyklingu? Może wolicie spróbować swoich sił w Ekologicznym Turnieju Szachowym i wygrać atrakcyjne nagrody albo nauczyć się wykonywać biżuterię z recyklingu? Okazja będzie już w niedzielę, 23 lipca, podczas EKOpikniku w Parku Kurdeszowym w Kostrzynie.

Selfie w stroju pszczelarza? 

Profesjonalny strój pszczelarza to  kombinezon w jasnych kolorach z charakterystycznym kapeluszem oraz z siatką chroniącą twarz i specjalnymi rękawicami. Czy jednak kiedykolwiek mieliście taki strój na sobie? Jeśli chcielibyście go przymierzyć (i zrobić sobie w nim zdjęcie), to koniecznie przyjdźcie w niedzielę do Parku Kurdeszowego. Zobaczycie także wyjątkowy ul z recyklingu, który powstał z… bębna ze starej pralki!! Przy tej okazji dowiecie się wielu ciekawostek o życiu pszczół i sztuce pszczelarskiej, a także przekonacie  się, że to co nam wydaje się już bezużyteczne, może służyć ochronie przyrody. 

Eko-logiczne atrakcje 

W niedzielne popołudnie będzie także okazja, by zrobić dobry ruch dla środowiska naturalnego. Podczas pikniku rozegrany zostanie Ekologiczny Turniej Szachowy. Gra łączy w sobie elementy ekologii i sportowej rywalizacji. Figury szachowe i szachownice zostały zaprojektowane z wykorzystaniem m.in. miedzianych drutów, szkła, laminatu i innych elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci. Więcej informacji na temat turnieju szachowego i zapisy pod adresem: Ekologiczny Turniej Szachowy [TOURNAMENT’S INFORMATION] (chessarbiter.com)

Nie zabraknie też innych atrakcji dla mieszkańców Kostrzyna. W programie m.in. ekologiczny tor przeszkód, gry zręcznościowe czy zagadki ekologiczne. Uczestnicy będą mieli okazję zrobić autorską biżuterię z materiałów z recyklingu elektrośmieci. Z elementów pochodzących z recyklingu np. lodówek, mikserów, telewizorów czy telefonów komórkowych powstaną breloczki do kluczy, kolczyki i inne przedmioty w nurcie trash-art.  

Ekologiczny Piknik – najważniejsze informacje:   

Termin:  23 lipca 2023 r. od 14:00 – 18:00
 Miejsce: Kostrzyn, Plac Kurdeszowy 

Piknik organizowany jest przez Miasto Kostrzyn, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku RLG. 

ZOBACZ TAKŻE

Światowy Dzień Pszczół na Poznańskim Gratowisku

Kielecka Ekologiczna Sobota z Szachami!