Jak smakuje krośnieński miód? Zapraszamy na miejskie miodobranie

Jak smakuje krośnieński miód? Zapraszamy na miejskie miodobranie

5 lipca o godz. 13.00 w Zakolu Wisłoka w Krośnie, Prezydent Miasta Piotr Przytocki  wraz z przedstawicielami Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz najmłodszymi krośnianami sprawdzą efekty pracy pszczół krainek. Wydarzeniu towarzyszyć będzie degustacja miodu i produktów pszczelich oraz warsztaty eko.

Edukacja ekologiczna na słodko

 „Zapraszam naszych mieszkańców na miodobranie z pokazowym wirowaniem miodu. Pszczoły krainki czują się u nas doskonale, dlatego mam nadzieję, że  tegoroczny krośnieński miód zaskoczy nas swoim smakiem. Warto podkreślić, że miodobraniu będą towarzyszyć warsztaty ekologiczne, dzięki którym poznamy ciekawostki z życia pszczół i recyklingu” – mówi Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna. Uczestnicy miejskiego miodobrania będą mogli spróbować swoich sił w odsklepianiu miodu czy obsłudze miodarki.

„W ramach miodobrania zdradzimy pszczele sekrety, przeprowadzimy eko konkurs i rozdamy ekologiczne upominki. Przypomnimy również budowę ula z recyklingu i odkryjemy co łączy pralkę z pszczołami. Opowiemy o tym, gdzie trafiają elektrośmieci i co możemy z nich odzyskać” – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Pasieka z recyklingu

Trzy charakterystyczne czerwone ule z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci stanęły w Krośnie w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Pasieką w Zakolu Wisłoka opiekuje się mistrz pszczelarski o wieloletnim doświadczeniu Marek Barzyk. Krosno znalazło się na szlaku pasiek z recyklingu obok takich miast jak: Zamość, Świdnik, Kraśnik, Wałbrzych, Częstochowa, Iłża. Więcej o szlaku pasiek z recyklingu znajduje się na stronie Fundacji Odzyskaj Środowisko.