O czym tańczą pszczoły – uroczyste miodobranie w Zakolu Wisłoka

O czym tańczą pszczoły – uroczyste miodobranie w Zakolu Wisłoka

15 września o godz. 10.30 Prezydent Krosna wraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko oraz mieszkańcami miasta wspólnie sprawdzą jak smakuje miód z pasieki z recyklingu. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty edukacyjne „O czym tańczą pszczoły”.

Pasieka w Zakolu Wisłoka

Ponad 100 drzew owocowych, żywopłot z 200 kwitnących krzewów, pole słoneczników, kwietne łąki – taki miododajny raj mają pszczoły w krośnieńskiej pasiece z recyklingu. Trzy ule wykonane m.in. ze zużytych bębnów od pralek są jednocześnie podziękowaniem i wezwaniem do proekologicznych postaw.

„Pasieka z recyklingu, zwana w Krośnie również kosmiczną pasieką, ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Chcemy przypominać mieszkańcom Krosna o tym, że elektryczne śmieci należy oddawać do recyklingu wykorzystując czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, ale także bezpłatną infolinię 572 102 102 czy formularz online. Dzisiejsze święto jest także podziękowaniem dla krośnian za zaangażowanie na rzecz selektywnej zbiórki elektroodpadów. Mam nadzieje, że smak i aromat krośnieńskiego miodu po raz kolejny nas mile zaskoczy.”

Kinga Rodkiewicz, Fundacja Odzyskaj Środowisko

Edukacja ekologiczna poza schematami

Uroczyste miodobranie to świetna okazja dla mieszkańców miasta, by dowiedzieć się cennych informacji o życiu i zwyczajach pszczół, a także ich wpływie na środowisko i szczególnej roli, którą pełnią w  procesach przywracania równowagi w przyrodzie. Oprócz odsklepiania, wirowania i degustowania pod okiem mistrza pszczelarskiego Marka Barzyka, Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję dowiedzieć się ciekawostek o pszczelim tańcu jako sposobie komunikacji w ulu, ale także taki taniec pod okiem instruktora odtańczyć. Wszak ruch to zdrowie!

Warsztaty edukacyjne w Pasiece w Zakolu Wisłoka organizowane są wspólnie przez Miasto Krosno, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację AURAEKO.

ZOBACZ TAKŻE

Ekologiczny Piknik w Częstochowie z Fundacją Odzyskaj Środowisko

Dla kogo tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu 2023? Startuje ogólnopolska grywalizacja Miast