Pasieka W Sercu Opola. Pszczoły krainki w ulach z recyklingu

Pasieka W Sercu Opola. Pszczoły krainki w ulach z recyklingu

18 lipca o godz. 10.00 w Centrum Usług Publicznych przy ul. Pileckiego 1, będzie miało miejsce uroczyste otwarcie pasieki z recyklingu z udziałem władz Miasta Opola,  przedstawicieli Fundacji Odzyskaj Środowisko i organizacji odzysku ERP Polska oraz mieszkańców naszego Opola. W pięciu ulach wykonanych m.in. z bębnów od pralek zamieszkały łagodne pszczoły rasy kraińskiej, którymi opiekuje się doświadczony pszczelarz Pan Michał Lasek. Pasieka z recyklingu to element projektu edukacyjnego o nazwie „Od pralki do ula”.

Pszczoły w pralce?

Głównym celem pasieki z recyklingu jest niestandardowa edukacja ekologiczna i pokazanie mieszkańcom Opola, że dbałość o środowisko naturalne powinno być naszym wspólnym priorytetem, również w kontekście elektrycznych śmieci. Ule wykonane w części z bębnów od pralek będą nam wszystkim przypominać o potrzebie ochrony pszczół, ale i o konieczności dbania o przyrodę. Warto podkreślić, że otwarciu pasieki będą towarzyszyć warsztaty ekologiczne połączone z degustacją miodu i produktów pszczelich. W ramach projektu edukacyjnego nasi mieszkańcy będą mogli już wkrótce skosztować opolskiego miodu, ale także dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia pszczół i szeroko rozumianej ochrony środowiska.

Ule w mieście?

Pszczelarz Michał Lasek, który dba o dobrostan pszczół i przeprowadzi miejskie miodobranie opowiada nam, że w każdym ulu mieszka kilkadziesiąt tysięcy pszczół rasy kraińskiej.

„Na terenie Centrum Usług Publicznych możemy zobaczyć 5 wyjątkowych uli, ale także poidełka dla pszczół. Uzupełnieniem pasieki są tablice edukacyjne, które również powstały z elementów elektrycznych śmieci. Na tablicach znajdują się nie tylko ciekawostki z życia pszczół, ale również informacje o szlaku pasiek z recyklingu i rekomendacje dotyczące prawidłowego postępowania z elektrośmieciami. Jestem przekonana, że pszczoły krainki w Opolu będą się świetnie czuły, a jesienne miodobranie zaskoczy nas swoją obfitością. Już dziś zapraszam na uroczyste wirowanie miodu. Miód z Pasieki w Sercu Opolu z pewnością zaskoczy nas ciekawym smakiem i aromatem””

Kinga Rodkiewicz, Fundacja Odzyskaj Środowisko

Uroczyste otwarcie pasieki nastąpi 18 lipca o godz. 10.00 na terenie Centrum Usług Publicznych przy ul. Pileckiego 1.

ZOBACZ TAKŻE

Sprawdzili smak miodu z uli z bębnów od pralek

Romiód – badania miodu z miejskiej pasieki z recyklingu w Wałbrzychu

Na czerwonym szlaku