EkoLogiczny Turniej Szachowy w Aleksandrowie Łódzkim

EkoLogiczny Turniej Szachowy w Aleksandrowie Łódzkim

Czy wiecie, jak wyglądają szachy z recyklingu? Chcielibyście rozegrać partię szachów i przy okazji zrobić dobry ruch dla środowiska naturalnego? Koniecznie weźcie udział w EKO-Logicznym Turnieju Szachowym, który odbędzie się 6 sierpnia na terenie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim. Na zwycięzców czekają wyjątkowe medale z recyklingu, nagrody i awans do rozgrywek ogólnopolskich.

Sztuka ochrony środowiska

Szachy mają wiele wspólnego z ekologią. Ochrona środowiska także wymaga wyobraźni i umiejętności przewidywania, myślenia strategicznego i długofalowego planowania. W czasie ekopikniku przekonamy się, że te dziedziny łączy też Eko-Logiczny Turniej Szachowy. To pomysł Fundacji Odzyskaj Środowisko na nieszablonową edukację ekologiczną. Pionki i figury szachowe oraz plansza zostały zrobione z elektrośmieci – części ze zużytych lodówek, telewizorów i małego AGD oddanych do profesjonalnych zakładów przetwarzania. Jest tu też wątek lokalny – zestawy do gry zaprojektowane zostały w nurcie trash-art przez Natalię Murdzę, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Rozgrywka i smartedu z elektroodpadami

„Szachy z recyklingu to jeden z wielu dowodów na to, że nasze zaangażowanie w codzienne działania na rzecz ochrony środowiska, przynosi realne efekty. Dzięki temu, że elektryczne śmieci trafiły do czerwonych pojemników stojących w Aleksandrowie Łódzkim, punktów zbiórek lub PSZOKów nie szkodzą one naszej planecie. Mogły zostać za to wtórnie wykorzystane, by stworzyć coś nowego, nie tylko pięknego, ale też przydatnego”

– podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko

Rozgrywki Eko-Logicznego Turnieju Szachowego rozpoczną się o 14:00 6 sierpnia na terenie MOSIR przy ul. 11 Listopada 98. Turniej będzie sędziował Mateusz Głowacki.

Więcej informacji i zapisy na stronie:

https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5881868300845056

ZOBACZ TAKŻE

Łódzki Eko Piknik

Wielka Zbiórka Elektrycznych Śmieci w Łodzi zrób porządek i bądź eko