Kto okaże się EkoLogicznym Mistrzem w Stargardzie?

Kto okaże się EkoLogicznym Mistrzem w Stargardzie?

W sobotę 23 września w Stargardzie dowiemy się jakie są najlepsze strategie obrony środowiska naturalnego. W Teatrze Letnim w Parku Chrobego rozegrany zostanie EkoLogiczny Turniej Szachowy. Gracze, którzy wezmą w nim udział, zyskają nie tylko atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim szansę, by zrobić coś dobrego dla naszej planety.

EkoLogiczny Turniej Szachowy łączy w sobie współzawodnictwo z ekologią w jej praktycznym wymiarze. Bierki, czyli figury i pionki oraz plansze szachowe zostały skonstruowane z wykorzystaniem surowców odzyskanych z urządzeń elektrycznych i elektronicznych oddanych do specjalistycznych czerwonych pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, za pomocą infolinii 572 102 102 lub formularza online w ramach projektu Elektryczne Śmieci.  

„EkoLogiczny Turniej Szachowy to idealne połączenie ekologii i dobrej zabawy. Okazuje się, że królewska gra oraz troska o środowisko naturalne mają ze sobą wiele wspólnego. Liczy się każdy ruch i przemyślana strategia. Wówczas można wygrać nie tylko na szachownicy, ale także zdrową Planetę. Zapraszam mieszkańców do zapisów i trzymam kciuki za wyrównane pojedynki.”

Julita Siek, Zarządu Usług Komunalnych

Rozgrywki sobotniego Turnieju w Parku Chrobrego w Stargardzie rozpoczną się w samo południe. Na EkoLogicznych Mistrzów Szachowych czekają oryginalne medale z recyklingu, atrakcyjne nagrody i awans do etapu regionalnego. Zgłoszenia chętnych do udziału w zmaganiach przy planszy przyjmowane są za pośrednictwem platformy Chessarbiter.com pod linkiem:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_6043/ .

EkoLogiczny Turniej Szachowy odbywa się w ramach Eko Pikniku organizowanego przez Fundację Odzyskaj Środowisko, Miasto Stargard i organizację odzysku AURAEKO.

ZOBACZ TAKŻE

Szach mat – znamy zwycięzców EkoLogicznego Finału Szachowego

EkoLogiczny Turniej Szachowy w Aleksandrowie Łódzkim

EkoLogiczny Turniej Szachowy w Koszalinie rozstrzygnięty