Przemyśl posadzi „Elektryczny Las”

Przemyśl posadzi „Elektryczny Las”

W poniedziałek 8 maja, w samo południe, przy ulicy Sobótki 23, Przedstawiciele Władz Urzędu Miasta Przemyśla wraz z  uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz przedstawicielami Fundacji Odzyskaj Środowisko zasadzą 141 drzew. Nasadzenia odbędą się w ramach programu Polska Stolica Recyklingu, w którym miasto zdobyło prestiżowe wyróżnienie.

Elektryczne Śmieci zamieniamy w las

W 2022 roku Przemyśl walczył o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. W grywalizacji udział wzięło 80 miast z całego kraju, a dzięki zaangażowaniu mieszkańców miasto zdobyło „Bon na Elektryczny Las”. Przemyślanie oddawali elektroodpady do czerwonych pojemników, ale korzystali również z infolinii 572 102 102 i formularza online. W ramach programu mieszkańcy przekazali do recyklingu ponad 14 000 kilogramów elektrośmieci

„Cieszę się, że dziś wspólnie możemy świętować sukces miasta zazieleniając kolejne miejskie tereny. Elektryczny las  w postaci 141 drzewek będzie nie tylko stałym przypomnieniem, by segregować elektryczne śmieci, ale przyniesie ze sobą wiele korzyści. Jedno drzewo wytwarza ilość tlenu potrzebną dla czterech dorosłych osób”

Kinga Rodkiewicz, Fundacja Odzyskaj Środowisko

Drzewa w mieście

Każde drzewo w mieście ma sens. Poprawia estetykę, obniża temperaturę, pozytywnie wpływa na bioróżnorodność oraz poprawia stosunki wód gruntowych. To tylko niektóre plusy drzew w naszym otoczeniu. Lasy były naturalnym otoczeniem człowieka, zanim zbudowano wielkie miasta gdzie na małej przestrzeni mieszkają tysiące osób. Dlatego warto tworzyć w miastach zielone przestrzenie, parki nawet niewielkie, punktowe nasadzenia, które pomagają w relaksie i zachowaniu równowagi psychicznej w natłoku codziennych obowiązków.

Edukacja ekologiczna w praktyce

Wspólne sadzenie drzew to świetna okazja do tego, by przypominać o tym, że nasze codzienne postawy mają ogromny wpływ na środowisko naturalne. Wkrótce ruszy druga edycja programu Polska Stolica Recyklingu, w której znów zmierzą się ze sobą miasta oraz instytucje oświatowe i jednostki miejskie.

„Gratuluję mieszkańcom Przemyśla determinacji na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zapraszam do grywalizacji w 2. edycji. Udział w Polskiej Stolicy Recyklingu jest dowodem na to, że tworzymy dziś „smart community”, która wyróżnia się wysoką świadomością ekologiczną”

Krzysztof Kieszkowski, Fundacja Odzyskaj Środowisko

ZOBACZ TAKŻE

112 ratunkowy numer dla Ziemi w Zduńskiej Woli!

Zielona i bioróżnorodna Twierdza!

Zgierz posadził „Elektryczny Las”