BEE SMART – Eko Ferie
Pięć dni ekologicznych zabaw, sportowych wyzwań, zajęć językowych oraz próbowania sił w dziedzinie sztuk plastycznych i umiejętności aktorskich to program eko ferii przygotowanych dla mieszkańców Gminy Stąporków. 24 stycznia przedszkolaki i uczniowie będą mogli wziąć udział w zajęciach przygotowanych wspólnie przez SMART Szkołę Języków Obcych, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz ERP Polska. Zajęcia dla chętnych są bezpłatne. Wydarzenie patronatem honorowym objęła Politechnika Świętokrzyska.
Ekologia w wydaniu polsko-angielskim
„Naszym głównym celem jest pokazanie, że w wolnym czasie można się świetnie bawić i jednocześnie uczyć na temat elektrycznych śmieci, recyklingu czy działań w duchu zero waste. Dodatkowo, wzbogaciliśmy zajęcia o elementy językowe, teatralne, plastyczne. Chcemy budować świadomość ekologiczną wśród mieszkańców Stąporkowa. Mogę zdradzić, że przygotowaliśmy dla uczestników cenne nagrody” – mówi Aleksandra Becmer z ERP Polska. Każdy dzień zajęć to inna tematyka. Elementem stałym pozostają zajęcia z szeroko rozumianej ekologii oraz warsztaty językowe. „Przygotowaliśmy niezwykle różnorodny program zajęć. Będzie można wziąć udział w zajęciach artystycznych trash art, przejść szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy, zagrać w szachy z recyklingu , zrobić ptasią stołówkę czy zostać aktorem. Dodatkowo, każdego dnia będą zajęcia językowe” – dodaje Aleksandra Becmer.
Pszczoły i czerwony pojemnik
W ostatnim dniu zajęć, uczestniczy stworzą stroje czerwonych pojemników z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wcześniej przetworzonego w profesjonalnych zakładach przetwarzania, i ruszą na spacer po Stąporkowie. „Chcemy pokazać, że recykling może mieć dziś wymiar praktyczny, ze szczególnym naciskiem na selektywną zbiórkę elektrycznych śmieci. Dzieci dowiedzą się dlaczego trzeba segregować zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, następnie sprawdzą gdzie on trafia i co można z niego odzyskać. Zwrócimy uwagę na ule z recyklingu, które stały się domem dla kilku milionów pszczół w różnych częściach Polski” – mówi Agnieszka Pabis z Fundacji Odzyskaj Środowisko.
Szczegółowy program zajęć znajduje się na stronie: