Raport EKOzwroty

Raport z EKOzwrotów, czyli skuteczne działania na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego i idei Zero Waste w Polsce

Prezentujemy wyniki projektu EKOzwroty osiągnięte za pierwsze półrocze 2023 roku. W ramach wspólnej aktywności z naszymi partnerami InPostApaczka.pl i CCC Group Polacy przekazali ponad 21 tysięcy paczek z rzeczami, które mogą posłużyć innym.

Łatwe, intuicyjne i eko-odpowiedzialne działanie pozwala w realny sposób ograniczyć zużycie surowców naturalnych, energii i wody, która zwłaszcza w kontekście produkcji tekstyliów jest zużywana w dużej ilości.

Ponad 65% z nadanych rzeczy trafi do ponownego użycia, pozostałe 35% zostanie przekazanych do recyklingu, co pozwoli na odzysk surowców i ich przetworzenie m.in na tworzywa sztuczne, metale, czyściwo i papier.

Najczęściej w ramach EKOzwrotów Polacy oddawali do ponownego użycia tekstylia – a więc ubrania, które stanowiły 53% wszystkich paczek. Prawie 80 procent przekazanych ubrań będzie mogło zostać ponownie wykorzystane.

Projekt w realny sposób przyczynia się do:
✔ Kształtowania nawyku wydłużania życia produktów.
✔ZAMYKAMY OBIEGI – mniej nowych produktów na rynku.
✔Oszczędzamy zasoby i energie.

Nasz projekt dzięki Wam zyskuje coraz większe zainteresowania. Obecnie możemy dodatkowo włączyć się do ekologicznej grywalizacji w duchu Zero Waste. Już dzisiaj nadając EKOzwrot i wybierając Instytucję ze strony https://lnkd.in/d8fePeTT – wpisując Kod wybranego podmiotu w miejsce imienia i nazwiska można przekazać na jej konto punkty. Obecnie mamy już do wyboru 106  Instytucji: uczelni, szkół, przedszkoli, teatrów z 36 miast w całej Polsce, które świadomie włączają się w dbanie o wydłużanie życia produktów.

Zapraszamy do lektury i nadawania EKOzwrotów, wszyscy możemy zrobić coś dobrego dla siebie i innych w trosce o lepsze jutro Ziemi.

#EKOzwroty #SmartEdu #ZeroWaste #GOZ #Raport


Materiały do pobrania: