Mieszkańcy Krosna są coraz bardziej eko!
W ramach wielkiej zbiórki elektrycznych śmieci krośnianie przekazali do recyklingu 3500 kilogramów elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny trafił do profesjonalnych zakładów przetwarzania MB Recycling. Z części odzyskanych materiałów i surowców powstają unikatowe ule z recyklingu. Zbiórka elektrośmieci odbyła się w ramach projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez Miasto Krosno, Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling oraz organizację odzysku AURAEKO.
Krośnianie oddają elektrośmieci
„Duży sukces zbiórki elektrycznych śmieci zorganizowanej 2 lipca pokazuje, że nadal mamy w naszych domach i mieszkaniach bardzo dużo zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który nie tylko zabiera nam cenną przestrzeń, ale ze względu na substancje niebezpieczne w nim zawarte stanowi również niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego. Cieszę się, że mieszkańcy Krosna tak licznie wzięli udział w zbiórce” – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.
W czasie całego wydarzenia udało się zebrać aż 3500 kilogramów elektrośmieci. W zamian za elektrograty Fundacja Odzyskaj Środowisko rozdawała nasiona łąk kwietnych oraz miododajnej facelii.
Od pralki do ula
Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Krosna w selektywną zbiórkę elektrycznych śmieci powstała miejska pasieka z recyklingu. Trzy charakterystyczne ule wielkopolskie stanęły w Zakolu Wisłoka.
„Są one stałym przypomnieniem i wezwaniem do tego, że recykling ma sens. Pasieka jest podziękowaniem mieszkańcom za ich proekologiczną postawę. Za nami uroczyste miodobranie, a krośnieński miód okazał się wybitny w smaku i aromacie” – dodaje Kinga Rodkiewicz.
Wielka zbiórka elektrośmieci w Krośnie została zorganizowana w ramach projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez Miasto Krosno, Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling oraz organizację odzysku AURAEKO.