Słodki jak miód… Warsztaty edukacyjne w Białej Podlaskiej

Słodki jak miód… Warsztaty edukacyjne w Białej Podlaskiej

Na czym polega praca pszczelarza? Dlaczego ule są z recyklingu i czemu na miód zwykło się mówić płynne złoto? Odpowiedzi na te pytania poznają dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia. 22 października o godz. 11.00 w placówce odbędą sie warsztaty edukacyjne pt.” “Tajemnice plastra miodu”.

Edukacja w wersji #smart

Podczas warsztatów uczniowie będą mogli między innymi zobaczyć ul z recyklingu i dowiedzieć się dlaczego daszki pszczelich domków są czerwone. Zaprezentowany zostanie również prawdziwy plaster miodu. Co więcej, chętni będą mogli spróbować efektów pracy bialskich pszczół rasy kraińskiej.

„Podczas tych warsztatów połączymy dobrą zabawę z edukacją ekologiczną w duchu smart. Chcemy by dzieci mogły poznać pszczeli świat wszystkimi zmysłami – także smaku czy węchu. Przy okazji dowiedzą się jak na co dzień mogą zadbać o to, by pszczoły w miejskim środowisku czuły się jak najlepiej. Dlatego wiedzę o znaczeniu zapylaczy dla naszej planety połączymy z edukowaniem w zakresie odpowiedniego postępowania z elektrycznymi śmieciami.”

– mówi Katarzyna Sieradzka z Fundacji Odzyskaj Środowisko

Miejskie pszczoły

Podczas warsztatów edukacyjnych będzie także mowa o idei powstania oraz roli pasieki miejskiej w bialskim Małpim Gaju. Trzy ule z recyklingu stanęły tam w czerwcu 2023 roku, w ramach projektu „Od pralki do ula”. Wykonano je z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci, w tym m.in. z bębnów od pralek. Nietypowe domki dla pszczół to dowód na to, że recykling elektroodpadów ma sens. Biała Podlaska znalazła się na szlaku pasiek z recyklingu obok Kielc, Poznania, Świdnika czy Opola.

Warsztaty pt. ”Tajemnice plastra miodu”  to jeden z elementów projektu “Od pralki do ula”, realizowanego przez Fundacja Odzyskaj Środowisko, MB Recycling, AURAEKO oraz Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka.