„Zdrowie z ula” – warsztaty dla opolskich przedszkolaków
Słuch, smak, wzrok i węch. Podczas tych zajęć zaangażujemy wszystkie nasze zmysły. 3 kwietnia w Przedszkolu Publicznym nr 21 w Opolu odbędą się warsztaty edukacyjne pod hasłem „Zdrowie z ula”. Przedszkolaki dowiedzą się m.in. na czym polega apiterapia, będą też mogli własnoręcznie wykonać świecę z pszczelej węzy. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Odzyskaj Środowisko, Europejska Platforma Recyklingu oraz Miasto Opole.
Czym skorupka za młodu nasiąknie…
Warsztaty edukacyjne w Przedszkolu Publicznym nr 21 przy ulicy Wojciecha Drzymały 28 w Opolu rozpoczną się o godzinie 10. Podczas zajęć Przedszkolaki będą mogły poznać tajemnice świata pszczół – odkryją niezwykłe właściwości pszczelich produktów, posłuchają dźwięków z ula i powąchają plaster miodu czy wosk. Chętni będą mogli również spróbować pyłku oraz miodu wyprodukowanego przez mieszkanki miejskiej pasieki „W sercu Opola”.
„Podczas zajęć zaprosimy najmłodszych mieszkańców Opola w niezwykłą podróż do pszczelego świata, w którym powstaje miód, pyłek, pierzga czy mleczko. Uczestnicy naszych zajęć dowiedzą się chociażby jakie schorzenia można leczyć pszczelimi produktami i dlaczego warto zadbać o dobrostan tych pożytecznych owadów. Warsztaty edukacyjne realizowane w ramach projektu „Od pralki do ula” to edukacja ekologiczna wychodząca poza schematy, która, na pewno pozostanie w pamięci i przełoży się na proekologiczne postawy.”
– mówi Katarzyna Sieradzka z Fundacji Odzyskaj Środowisko
Podczas warsztatów zaprosimy także dzieci do własnoręcznego wykonania świecy z pszczelej węzy, którą każdy zabierze do domu. Przedszkolaki będą mogły również zobaczyć ul z recyklingu elektrycznych śmieci i dowiedzieć się jak prawidłowo z nimi postępować.
Warsztaty edukacyjne to jeden z elementów projektu „Od pralki do ula” realizowanego wspólnie przez Miasto Opole, Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling oraz organizację odzysku ERP.