Błękitne Ogrody w Zamościu

Błękitne Ogrody w Zamościu

Przeprowadź warsztaty eko, stwórz błękitny ogród w swojej szkole! Trwa akcja skierowana do wszystkich placówek oświatowych w Zamościu. By cieszyć się własną łąką kwietną, wystarczy przeprowadzić zajęcia na bazie gotowych scenariuszy. Kampania ekologiczna Błękitne Ogrody realizowana jest wspólnie przez Miasto Zamość, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Wydarzenie potrwa do 4 czerwca.

Ekologia w praktyce

Do kampanii mogą przystąpić wszystkie palcówki edukacyjne na terenie Zamościa.

„Zadanie polega na przeprowadzeniu warsztatów o elektrycznych śmieciach, recyklingu, zasadach 3R czy urban mining. Nauczyciele mają do dyspozycji kilka scenariuszy lekcji dedykowanych dla różnych grup wiekowych. Chcemy pokazać, że zajęcia eko mogą być świetną przygodą, a nauka o tym, jak dbać o środowisko naturalne powinna łączyć teorie i praktykę” – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.  „Dodatkowo, chcemy zachęcić zamojskich uczniów do korzystania ze Szkolnego Centrum Recyklingu – czekają tam na nich ciekawostki o ulach z recyklingu, bajki edukacyjne, quizy, rebusy, artykuły naukowe i konkursy eko. Z nami nie ma nudy” – dodaje.

Kwitnący Zamość

Nasiona roślin miododajnych oraz facelii to nagroda dla szkół i przedszkoli, które skorzystają z przygotowanych materiałów. Przyszkolne ogrody z roślinami miododajnymi będą cieszyć oczy feerią barw stanowiąc również cenne źródło pokarmu dla owadów zapylających: pszczół miodnych, trzmieli, motyli, skorek, bzyg. Łąki kwietne to wsparcie bioróżnorodności roślin i zwierząt, ale także doskonalsza bioretencja – dłuższy system korzeniowy posiada lepszą zdolność wchłaniania wody.

Szczegóły dotyczące kampanii Błękitne Ogrody znajdują się na stronie Szkolne Centrum Recyklingu