Budujemy poidełka z recyklingu. Warsztaty edukacyjne w Białej Podlaskiej
Do czego potrzebna jest woda w ulu? Jak pobierają ją pszczoły miodne? Odpowiedź już 28 kwietnia podczas warsztatów edukacyjnych w Białej Podlaskiej. Wraz z prezydentem miasta Michałem Litwiniukiem oraz organizacją odzysku AURAEKO do wspólnej edukacji zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski. Podczas zajęć najmłodsi bialczanie poznają zasady selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci oraz samodzielnie wykonają poidełka dla zapylaczy z elementów pochodzących z recyklingu.
Edukacja ekologiczna w wersji #smart
Warsztaty edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski potrwają od godziny 10.00 do 12.00 i po raz kolejny połączą tematykę recyklingu elektrycznych śmieci z troską o mieszkanki pasieki w bialskim Małpim Gaju. Podczas zajęć uczniowie nie tylko dowiedzą się jak ważna jest selektywna zbiórka zużytego sprzętu, ale także samodzielnie stworzą niezwykłe poidełka dla pszczół. Do ich budowy posłużą m.in. elementy pozyskane podczas przetwarzania pralek automatycznych.
„Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy przekazywać naszym najmłodszym mieszkańcom wiedzę na temat selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci. Im więcej osób dowie się jak groźne dla ekosystemu mogą być zużyte sprzęty, tym czystsze i bezpieczniejsze będzie nasze miasto. Kto wie, może dzięki temu do Białej Podlaskiej wróci tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu.”
– mówi Michał Litwiniuk, Prezydent Białej Podlaskiej
„Podczas zajęć pokażemy uczniom kolejny przykład praktycznego wymiaru recyklingu elektrycznych śmieci czyli nietypowe poidełka dla pszczół. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania mieszkańców Białej Podlaskiej w selektywną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Tylko w ubiegłym roku mieszkańcy, między innymi korzystając z 13 czerwonych pojemników, przekazali do recyklingu 28 ton elektroodpadów.”
– mówi Katarzyna Sieradzka z Fundacji Odzyskaj Środowisko
Warsztaty to jeden z elementów projektu „Od pralki do ula”, realizowanego przez Fundacja Odzyskaj Środowisko, MB Recycling, AURAEKO oraz Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka.