Ekologia z uśmiechem, czyli wielka zbiórka elektrycznych śmieci we Wrocławiu

Ekologia z uśmiechem, czyli wielka zbiórka elektrycznych śmieci we Wrocławiu

Sposobów na spędzenie wolnego czasu w stolicy Dolnego Śląska jest wiele. Można iść do Parku Uśmiechu na Borku, poćwiczyć na siłowni na wolnym powietrzu, oddać elektryczne śmieci do recyklingu… 20 kwietnia w parku przy ulicy Wolbromskiej odbędzie się wielka zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektoodpady można oddać od godz. 11.00 do 14.00.

Ekologicznie bez trudu

Ekologia nie jest trudna i nie wymaga wysiłku. Coś dobrego dla środowiska możemy zrobić nawet przy okazji weekendowego wypoczynku. W sobotę mieszkańcy Wrocławia podczas wizyty w parku Uśmiechu będą mogli wrzucić elektryczne śmieci do kontenera, na skwerze przy ulicy Wolbromskiej. Do profesjonalnego recyklingu będzie można oddać m.in. duże i małe AGD, takie jak czajniki elektryczne, suszarki, szczoteczki elektryczne, żelazka, tostery, kuchenki mikrofalowe, a także pralki czy lodówki. To także okazja, by pozbyć się zalegającej w domu starej elektroniki – nieużywanych już telefonów komórkowych, laptopów, drukarek, telewizorów, itp.

Uśmiech Matki Natury i korzyści dla wszystkich

Oddając elektryczne śmieci do profesjonalnych zakładów przetwarzania nie tylko zyskamy więcej miejsca w domu. Przede wszystkim włączymy się w nurt gospodarki obiegu zamkniętego, bo recykling to sposób na efektywny odzysk surowców wtórnych. To ważne, ponieważ ponowne wykorzystanie surowców zmniejsza zużycie zasobów naturalnych, ogranicza niszczenie krajobrazu oraz emisję gazów cieplarnianych. Korzystamy na tym wszyscy, pomagamy zachować piękno przyrody dla nas i dla przyszłych pokoleń.

„Proekologiczne działania niezależnie od ich skali zawsze mają sens. Zachęcam wszystkich wrocławian do uczestnictwa w sobotniej zbiórce elektrycznych śmieci. Oddając zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, możemy z nich odzyskać metale żelazne, nieżelazne, tworzywa sztuczne i metale szlachetne. To ważny krok w kierunku gospodarki cyrkularnej ”

– podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko

Akcja odbywa się w ramach projektu Elektryczne Śmieci we współpracy z firmą MB Recycling i Maya Victory.