Geofestiwal z ekologią w tle. Warsztaty edukacyjne dla całych rodzin

Geofestiwal z ekologią w tle. Warsztaty edukacyjne dla całych rodzin

Kielce znów staną się polską stolicą geologii. A to za sprawą Geofestiwalu, który odbędzie się 21 i 22 września. Podczas wydarzenia na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji, w tym warsztaty edukacyjne. Fundacja Odzyskaj Środowisko i RLG Polska tradycyjnie już przypominać będą jak ważne jest odpowiednie postępowanie z elektrycznymi śmieciami.

Moc atrakcji dla kielczan

Tegoroczna edycja Geofestiwalu będzie odbywała się w trzech lokalizacjach – pierwszego dnia na kieleckiej Kadzielni oraz w Centrum Geoedukacji, drugiego – w Ogrodzie Botanicznym. Na kielczan czekać będą m.in. pływanie kajakami po Jeziorze Szmaragdowym i przechadzka po jaskiniach, warsztaty jogi, seans w kapsule 5D, spektakle teatralne czy Laboratorium Profesora Pytalskiego.

„Podczas trzeciej edycji Geofestiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowaliśmy szereg atrakcji i dla młodszych, i dla starszych. Zapraszamy kielczan w miejsca, gdzie geologii można dosłownie dotknąć.
Będziemy pływać, spacerować, wspinać się, biegać, eksplorować, malować a nawet gotować. Lista jest naprawdę długa, a dobra zabawa… gwarantowana.”

– mówi Michał Poros, kierownik Centrum Geoedukacji w Kielcach

Be #smart

W programie Geofestiwalu nie zabraknie także warsztatów edukacyjnych z zakresu odpowiedniego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. 21 września w Centrum Geoedukacji przy ulicy Daleszyckiej 21 chętni będą mogli m.in. wziąć udział w EKOsztafecie oraz nauczyć się wykonywać świece z pszczelej węzy. Zajęcia będą odbywać się w godzinach od 14.00 do 18.00.

„Geofestiwal to doskonała okazja, by przypomnieć mieszkańcom Kielc jak prawidłowo postępować z elektroodpadami. Kielczanie mają do dyspozycji czerwone pojemniki na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, ale także mogą oddać duże elektryczne śmieci wypełniając formularz czy korzystając z infolinii. Dzięki temu zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny trafia do profesjonalnych zakładów przetwarzania. Tam odzyskuje się z niego m.in. tworzywa sztuczne, metale żelazne i nieżelazne oraz szkło. Elektryczne śmieci stanowią olbrzymi potencjał do wykorzystania, dlatego warto oddawać je do recyklingu.”

– mówi Monika Wyciechowska z RLG Polska

Warsztaty edukacyjne to jeden z elementów projektu „Elektryczne śmieci”, realizowanego przez Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling, Miasto Kielce i RLG Polska.

Geofestiwal z ekologią w tle
Geofestiwal z ekologią w tle