Krainki bez tajemnic. Warsztaty edukacyjne w Opolu

Krainki bez tajemnic. Warsztaty edukacyjne w Opolu

Co łączy pszczołę i słonia? Dlaczego pszczoły w nocy nie latają? Co mają wspólnego z jednorożcami? Między innymi tego dowiedzą się przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 37 w Opolu. Podczas warsztatów pszczelich przy ulu z recyklingu dzieci poznają także zasady selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci. Edukacyjne zajęcia przygotowała Fundacja Odzyskaj Środowisko w ramach projektu „Od pralki do ula”.

#smartedukacja ekologiczna

Warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków odbędą się 21 sierpnia w Przedszkolu nr 37, przy ulicy Jesionowej 8. Od godziny 10.00 będziemy przekazywać najmłodszym m.in. wiedzę na temat życia i pracy pszczół krainek.

„Pszczoły to jedne z najpracowitszych zwierząt na świecie, ale także niezwykle ciekawych. W czasie zajęć puścimy wodze fantazji i poszukamy podobieństw pomiędzy pszczołami a ulubionymi zwierzętami najmłodszych mieszkańców Opola. Wspólnie odnajdziemy odpowiedzi na pytania dlaczego pszczoły i dzikie zapylacze są tak ważne w ekosystemie oraz dlaczego warto dbać o środowisko naturalne, również poprzez selektywną zbiórkę elektrycznych śmieci.”

– mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko

Projekt „Od pralki do ula” to niestandardowa edukacja ekologiczna, która pokazuje naszym najmłodszym Mieszkańcom czym są elektroodpady, jak z nimi prawidłowo postępować, i jak można nadać im drugie życie w postaci uli. Cieszę się, że w czasie warsztatów przedszkolaki zdobędą wiedzę potrzebną do troski o środowisko, ale także poznają sekrety pszczół krainek z naszej pasieki zlokalizowanej na dachu Centrum Usług Publicznych”

– mówi Iwona Kowalczuk, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Opolu

W czasie zajęć przedszkolaki będą miały także okazję zobaczyć ul wykonany ze zużytych bębnów od pralek. Przy okazji dowiedzą się jak odróżnić elektryczne śmieci od zwykłych odpadów i dlaczego elektryczne śmieci powinny trafiać do profesjonalnych zakładów przetwarzania.

Warsztaty w miejskiej pasiece są elementem projektu edukacyjnego „Od pralki do ula”, realizowanego wspólnie przez Miasto Opole, MB Recycling, Europejska Platforma Recyklingu oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.